Joanna Janowicz

Literacki skarb, o istnieniu którego nikt dotąd nie wiedział. „Kocia książka“ stworzona przez Jarosława Iwaszkiewicza i jego córeczki w latach 1933-1934 w Kopenhadze, odnaleziona po 80 latach, po raz pierwszy trafia do czytelników. Pięknie wydana, pozwala dorosłym i dzieciom cieszyć się wspólnym czytaniem i zabawą. „Kocia książka“ to jedyny w dorobku pisarza tytuł dla dzieci. Iwaszkiewicz...

„Kocia książka“ to jedyny w dorobku pisarza tytuł dla dzieci. Iwaszkiewicz napisał ją wraz z kilkuletnimi córkami Marysią i Tereską. Do wspólnej literackiej zabawy zainspirowała ich kotka nazywana Bukasią – o zwyczajnym wyglądzie i niezwykłym charakterze – która mieszkała z Iwaszkiewiczami w Kopenhadze w latach 1932-1935. Córki poety traktowały ją jak siostrę. Jarosław w imieniu kotki pisał do nich czułe listy.

źródło opisu: www.wilkikrol.pl

źródło okładki: www.wilkikrol.pl

eduko7 | 2018-10-31
Przeczytana: 26 października 2018

Inny niż pozostałe utwory Jarosława Iwaszkiewicza. Pewnie dlatego, że inny jest adresat. A może ze względu na współautorstwo. Ważne jest to, iż zaskakuje. Przy tej lekturze można spotkać się wielopokoleniowo. Nawet ci, którzy nie lubią czytać, a lubią koty, znajdą w niej coś dla siebie. Może docenią krótką formę wypowiedzi. Może ich styl. Może czytelnikom spodobają się okładka i ilustracje. Jedno jest pewne Bukasia Iwaszkiewiczówna i jej pomysły wywołają uśmiech na wielu twarzach.

ReginaCatta | 2018-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2018

Maleńki, kolorowy, pełen dobrych uczuć, śliczny przerywnik. Kocham koty i pozytywne, radosne książki o nich.

Joseheim | 2016-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2016

Pozycja dość trudna do oceny, bo raczej jest to ciekawostka dotycząca sławnego pisarza niż książka jako taka - bez wstępu opisującego historię powstania "Kociej książki", sama książeczka pozostałaby niezrozumiana dla wszystkich poza Iwaszkiewiczem i jego córkami. Niemniej dziecięce wpisy okraszone niezwykle miłymi dla oka rysunkami są przyjemne w odbiorze. Nie warto kupować specjalnie, ale warto przejrzeć, jeśli pozycja kiedyś wpadnie komuś w ręce.

ZakochanaWeMgle | 2016-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

nie wiem co powiedziec o tej ksiazce i jak ja ocenic... moze jestem juz na nia za stara heh

Figunia33 | 2016-02-17
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Perełka - cudowna, ciepła, zabawna książka wydana ze starannością, będącą wyrazem miłości do Iwaszkiewicza i książek w ogóle. Warto mieć w swojej biblioteczce.

Aga | 2016-01-07
Na półkach: Przeczytane, Koty
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Ciekawa pozycja pokazująca wybitnego autora od zupełnie innej strony. Książeczka ta jest odzwierciedleniem dużej wyobraźni zarówno ojca jak i jego córek, przez których ta pozycja została stworzona. To także wspaniała inspiracja do stworzenia w groni rodziny takie pamiątki dla przyszłych pokoleń. Piękna oprawa, ciekawostka z przeszłej epoki. Polecam. Fajnie się czyta to i ogląda :)

Suzi | 2015-12-27
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Do pewnego stopnia nie jest to książka, a bardziej album wypełniony małymi, uroczymi wpisami, opatrzony wstępem, pięknie wykonany i zilustrowany. Nawet okładka jest pomysłowa, jak przystało. Nie uwłaczając nikomu cieszę się jednak, że dostałam ją w prezencie (Publio, dziękuję!), bo gdybym kupiła ją sama dla siebie (zapewne wysyłkowo) mogłabym się nieco rozczarować zawartością książki w książce w stosunku do ceny.

Weronika | 2015-12-21
Przeczytana: 19 grudnia 2015