Lektury w klasie III

Wydawnictwo: Siedmioróg
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
pozostałe
emik84

Książka zawiera wypisy z wszystkich obowiązkowych lektur szkolnych zalecanych przez MEN, a także wypisy z lektur uzupełniających, chętnie wykorzystywanych przez nauczycieli. Teksty opatrzono pytaniami, które służą doskonaleniu czytania ze zrozumieniem i rozwijają umiejętność pracy z tekstem. Dodano także notki biograficzne, przybliżające sylwetki wielkich twórców literatury...

Teksty opatrzono pytaniami, które służą doskonaleniu czytania ze zrozumieniem i rozwijają umiejętność pracy z tekstem. Dodano także notki biograficzne, przybliżające sylwetki wielkich twórców literatury dziecięcej.

Książka jest bogato ilustrowana przez grono wybitnych polskich ilustratorów, co sprzyja kształtowaniu gustów estetycznych młodych odbiorców.

Teksty drukowane są dużą czcionką dostosowaną do wieku ucznia. Wyrazy, wyrażenia archaiczne i obce wyjaśniono w słowniczku.

Książka zawiera wypisy z poniższych lektur.

Lektury obowiązkowe zalecane przez MEN (zgodnie z rozporządzeniem z dnia 22 sierpnia 2007 r.):

Akademia Pana Kleksa
Dzieci z Bullerbyn
O krasnoludkach i sierotce Marysi

Lektury uzupełniające

Anaruk, chłopiec z Grenlandii Kajtkowe przygody Klechdy domowe O psie, który jeździł koleją Oto jest Kasia U złotego źródła Ziarenka maku

W serii NASZA SZKOŁA ukazały się:

Lektury w klasie I Lektury w klasie II Lektury w klasie III Lektury w klasie IV

emik84 | 2015-11-03

Rok szkolny rozpoczął się całkiem niedawno dlatego publikacji związanych ze szkołą nigdy dość. Zainteresowała mnie ostatnio książeczka pt. „Lektury w klasie III”, w której właśnie uczniowie klas III znajdą wypisy z obowiązujących lektur szkolnych zalecanych przez MEN. Przyznam, że sięgnęłam po nią również z tego względu, że lektury w szkolnej bibliotece mojej córki swoje lata świetności mają już dawno za sobą. Brakuje w nich stron, kartki są często naderwane i ogólnie wyglądają nieciekawie a już na pewno nie są wizualnie atrakcyjne dla dzieci.

Na kartach publikacji młody czytelnik znajdzie takie oto lektury: fragmenty Akademii Pana Kleksa (Jan Brzechwa), fragmenty książki Anaruk, chłopiec z Grenlandii (Czesław Centkiewicz), fragmenty książki Dzieci z Bullerbyn (Astrid Lindgren), fragmenty książki Kajtkowe przygody (Maria Kownacka), Klechdy domowe (Hanna Kostyrko, wybór: Pieśń Słowana, Wiano świętej Kingi, O śpiących rycerzach w Tatrach, Przeklęte jezioro), fragmenty bajki O...