Sto bajek. Seria limitowana

Wydawnictwo: Siedmioróg
emik84

Na książkę tę składa się prawie 150 wierszy stanowiących kanon polskiej literatury dziecięcej. Znajdziemy tutaj takie utwory, jak Kaczka-dziwaczka, Na wyspach Bergamutach, Skarżypyta, Leń, Nie pieprz Pietrze, Na straganie czy Tańcowała igła z nitką. Książka została opatrzona ilustracjami jednego z najwybitniejszych ilustratorów polskich i światowych – Jerzego Srokowskiego. Elegancka edycja w "Serii limitowanej" nawiązuje do pierwszego wydania Stu bajek z 1958 roku, które utrwaliło się w pamięci dzisiejszych rodziców i dziadków. Książka opatrzona jest ilustracjami Jerzego Srokowskiego - jednego z najwybitniejszych polskich grafików XX wieku.

Jest to wydanie kolekcjonerskie: nakład jest limitowany, a każdy egzemplarz niepowtarzalny – posiada swój własny numer, widoczny po otwarciu książki. Każdy egzemplarz ma unikalną wartość!

Seria limitowana to seria wyjątkowych książek o charakterze kolekcjonerskim. Nakład każdego tytułu jest limitowany,co oznacza, że po jego wyczerpaniu książki będą dostępne wyłącznie w antykwariatach, na aukcjach internetowych itp. Każdy egzemplarz posiada własny, niepowtarzalny numer, widniejący na wyklejce po otwarciu okładki.Każdy tytuł ukazuje się w związku z rocznicą (lub wydarzeniem) dotyczącą danego tytułu bądź autora.
Książki są wydane w luksusowym stylu retro: twarda oprawa ze starannie dobranym kolorystycznie płóciennym grzbietem i złoceniami oraz papier chamois. Wyróżniają się też niezwykle starannym składem i klasycznymi ilustracjami najwybitniejszych polskich artystów w nowoczesnym opracowaniu graficznym (np. nowa kolorystyka).

emik84 | 2015-11-03

Jan Brzechwa, a tak właściwie Jan Wiktor Lesman (1898 – 1966) to ulubiony polski poeta najmłodszych dzieci. Spod jego pióra wyszło przede wszystkim wiele pięknych i dobrze wszystkim znanych bajek i wierszy dla dzieci. Nikogo pewnie nie zaskoczę stwierdzeniem, że jest to i mój ulubiony pisarz, którego twórczość towarzyszyła mi już od najmłodszych lat. Podobnie jak ja kiedyś, dziś to moje maluchy zakochały się w jego wspaniałych rymowankach.

Utwory Brzechwy powinny znajdować się w każdej dziecięcej biblioteczce, a jest w czym wybierać. Polecam tym razem wyjątkowe ich wydanie tj. "Sto bajek". Publikacja ta wydana została z okazji 55. rocznicy pierwszej edycji Stu bajek. Każdy egzemplarz, jak to ma miejsce gdy mamy do czynienia z serią limitowaną, opatrzony jest odrębnym numerem. Mój egzemplarz to 5373.

Wydanie nawiązuje do pierwszego wydania Stu bajek z 1958 roku. Myślę, że pamiętają je starsze pokolenia Polaków. Publikacja jest bardzo elegancka, opatrzona niewielką ilością...