Chew #03: Delicje deserowe

9788361319627
kryminał, humor
komiksy
danijel

Dla Tony’ego Chu, agenta federalnego i cybopaty, który odbiera mentalne uczucia ze wszystkiego, co zjada, nadchodzą lepsze dni. Ma dziewczynę i nowego partnera, któremu ufa. Powoli znajduje nić porozumienia ze swoim wrednym szefem. Jednak jego bezwzględny były partner wciąż działa i zamierza zrealizować swoje groźby wobec Tony’ego i jego bliskich. Jest tylko kwestią czasu, zanim śledztwa, którymi zajmują się obaj detektywi, zaczną się zazębiać – wtedy poleje się krew, a pewne części ciała zostaną zjedzone!

Przedstawiamy DELICJE DESEROWE, trzeci tom z serii Chew , bestsellerowej, nagradzanej i – nie wiedzieć czemu – dobrze przyjętej serii o gliniarzach, przestępcach, kucharzach, kanibalach i jasnowidzach.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Chew #11-15.

źródło opisu: Mucha Comics 2015

źródło okładki: http://muchacomics.com/

ŁUKASZ | 2018-05-30

Nic się nie zmianiło - wciąz bardzo dobrze jest.

tearsens | 2017-07-06

„Chew” to absolutnie genialna seria komiksowa – kryminalno-kulinarna, z dużą dawką czarnego humoru i i postapokaliptycznego klimatu, z rządowymi spiskami i restauracyjnym podziemiem oraz szczyptą miłości i kosmiczności. W ostatnim czasie oderwała mnie od wszelkich innych lektur. Szalony, nieprzewidywalny scenariusz, świetnie skrojone postaci, kapitalna, karykaturalna i nieco toporna kreska oraz rozsiane niemal na każdej stronie smaczki, których nie wolno przegapić.

Bardzo polecam wszystkim wielbicielom komiksów, zagadek, niecodziennych przysmaków, pokręconych bohaterów i odjechanych wizji przyszłości. Fanom kurczaka z rożna i w panierce, recenzentom kulinarnym i strażnikom miejskim. Miłośnikom egzotycznych owoców, buraków i zaskakujących zwrotów akcji.

Obszerna recenzja serii (1-6) na moim blogu: http://www.kulinarnaczytelnia.pl/2017/06/przezuj-to-sam-chew-layman-guillory.html

Krzysztof Lewandowski | 2017-02-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Na razie najlepszy tom, który pokazuje, że twórcy wreszcie się rozkręcili. Historia okazuje się momentami tak obrzydliwa, że wymykały mi się z ust określenia typu "ble" albo "fuj". Poprzednie części też poruszały się blisko granicy dobrego smaku i oferowały niezłą dawkę czarnego humoru, ale "Delicje deserowe" robią to w jeszcze większym stopniu.

I bardzo dobrze - o to w tym komiksie chodzi, żeby różne części ciała były ucinane i/lub zjadane, krew się lała, a trupy wyglądały ohydnie. Lubię to. "Chew" zaczyna oferować też coraz bardziej złożoną historię, co również powinno się podobać. Na jaw wychodzą zaskakujące tajemnice, kryminalne wątki ciekawią... Jedynie kwestii romansowych było trochę za dużo.

PolishPopkulturę | 2016-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2016

Tom 3 to wciąż kawał solidnej rozrywki. Nie mogę się już doczekać dnia, w którym postawię na półeczce wszystkie 12 tomów. Polecam gorąco!

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture