Hejtoholik

Wydawnictwo: Helion
hejt, hejter, nienawiść

HEJT do niedawna stanowił wyłącznie czarną stronę sieci. Przyzwyczailiśmy się do niego, a nawet go zaakceptowaliśmy. Efekt? Hejt wyszedł z monitorów na ulice, a my musimy żyć w świecie, w którym każdy może obrobić nam tyłek i zrobić krzywdę - nie tylko słowem, ale i czynem. Hejter rzuca bezpodstawne, agresywne i krzywdzące opinie na prawo i lewo. Kiedyś cierpiały na tym dzieci w gimnazjach, później prezenterzy telewizyjni. Dziś problem ten niebezpiecznie zbliża się do Ciebie. Gwałtownie topnieją szanse na to, abyś nigdy nie poczuł jego niszczycielskiego wpływu. Co gorsza, zrozumiesz wagę problemu dopiero wtedy, gdy dotknie Cię osobiście. Ten czas nadejdzie, prędzej czy później.
Wszyscy doskonale wiemy, że wokół nas żyją ludzie głupi, bezduszni i agresywni. Dlaczego pokornie zgadzamy się na ich obecność w swoim otoczeniu? Nie możemy ich wyeliminować, ale czy naprawdę mamy pozwolić, by zdominowali nas na amen? Może warto otworzyć oczy i coś z tym zrobić?
Autor tej książki otwiera ludziom oczy od wielu lat. Co więcej, zaplanował i poprowadził największą w Polsce kampanię crowdfundingową. Ustanowił nowy rekord, który zwrócił na problem hejtu uwagę mediów i otworzył drzwi wielu innym, ważnym społecznie projektom. Pokazał, jak działa jego technika: z minusa na plus. Już wkrótce sam się jej nauczysz. W książce znajdziesz zresztą dużo więcej przydatnych technik, a każda z nich pomoże Ci nie tylko w walce z hejtem, lecz także w osobistym rozwoju.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2015

źródło okładki: helion.pl

materdam01 | 2019-09-28
Przeczytana: 28 września 2019

gówno

Marcin | 2019-04-09

Mega ciekawa książka, która już swoim tytułem mocno przykuwa uwagę. Hejtoholik co to za postać... i czy przypadkiem może mamy coś z niej w sobie? Tego i czym jest hejt, oraz jak sobie z nim radzić dowiemy się z tej książki. Więc zasiądź wygodnie, przygotuj sobie długopis i notatnik.... 3, 2,1 pogrąż się w lekturze! :)

Magdalena | 2019-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2019

10 /10 za okładkę
Treść bez dwóch zdań 10 !
Dlaczego ? : marna definicja w internecie na temat hejtu sprawia że nie zdajemy sobie sprawy w którym momencie wstępujemy w „hejtowskie” bagno. W Książce hejtoholik jest wszystko podane na tacy, dlaczego nie warto tracić na to czasu, jednak wiemy że ludzie słabego przekroju zawsze postawią nas w chujowej sytuacji. Nie wiesz jak się w tym odnaleźć ? Wejdź w trans książki a słowa pokierują Cię na odpowiednia ścieżkę.
Lubisz horrory oparte na faktach? Wiadomo lepiej się wtedy oglada. Tak właśnie jest z wyżej wymieniona ksiàżką, wiedza praktyczna przelana na papier ! Jeszcze nie przeczytałeś ? No no to jeszcze duuuzoo nie wiesz.

Małgorzata | 2019-03-31
Przeczytana: 2017 rok

Wraz z postepem pojawiaja sie nowe problemy. Technologia i rozwoj daja ogromne nowe mozliwosci ale jednoczesnie mozemy byc anonimowi i bezlitosni w swych opiniach. Nie ponosic konsekwencji za slowa i krzywdę, ktora wyrzadzamy. Grono osob nie majacych nic lepszego, ciekawszego, hejtuje bez opamietania podnoszac wlasne, wyimaginowane ego. Mlodziez bez pasji, ambicji, zagubiona w dzisiejszym swiecie hejtuje wszystko i wszystkich dookola. Coraz czesciej slyszymy o samobojstwach z powodu hejtu. Ksiazka jest odpowiedzia na ten problem. Jasno mowi, ze ten problem istnieje i pokazuje sposoby jak sobie z nim radzic a nawet wykorzystac na "+". Autor opowiada tez o calej akcji "Hejtoholik".

Kamila | 2019-03-29

Mega! Zmierzajac sie z wszedobylskim hejtem, we wszelkiej postaci - ta ksiazka Ci pomoze! I co najwazniejsze, pomoze Ci uswiadomic sobie, jak obrocic to przeklenstwo w blogoslawienstwo. Kolejna swietna pozycja!

Ola | 2019-03-29
Przeczytana: 24 grudnia 2018

Książka mnie wciągnęła, bo na własnej skórze spotkałam się z hejtem... mam nadzieję, że dzięki przykładom w niej podanym uda mi się w końcu przełamać lody i stawić czołom ludziom, którzy nie chcą żebyśmy byli lepsi od nich :)
a jeśli uda mi się zastosować zarabianie na hejcie, to będzie dla mnie mega sukces :)

Kamil Cieślawski | 2019-03-28
Przeczytana: 25 lutego 2017

Hejt w dzisiejszych czasach jest trudnym, ale niezwykle ważnym do poruszania tematem. Michał Wawrzyniak w "Hejtoholiku" mierzy się z nim na swój, bardzo charakterystyczny sposób.

Autor przedstawia techniki radzenia sobie z hejtem, ale mówi również o tym, jak go wykorzystać i odpowiednio przekierować. Jest to zdecydowanie coś, co Michała wyróżnia.

Pozycja do przeczytania (jeśli trzeba niejednokrotnie) dla każdego, kto zmaga się z jakąkolwiek formą mową nienawiści, agresją, negatywnymi opiniami o niskiej zawartości merytoryki. Polecam.

Rafal | 2019-03-23
Przeczytana: 05 marca 2019

Polecam każdemu kto zaczął lub zamierza publikować cokolwiek w sieci. Michał nauczy Cię, jak sobie radzić z Hejtem co będzie szczególnie istotne na początku twojej drogi w social mediach. A jeśli wytrwasz pierwsze ataki i rozwiniesz swoją działalność to dowiesz się, jak wykorzystać hejterów aby dla Ciebie pracowali - za darmo ;)

tomaszh | 2019-03-22

Świetna książka, która pokazuje jak hejt wpływa na nas wszystkich oraz pokazuje świetne strategie pomagające z hejtem sobie poradzić.

Łukasz | 2019-03-21
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

Gorąco polecam. Prowadzę firmę i czasami stykam się z hejtem poprzez zamieszczanie nieprawdziwych opinii w internecie na temat mojej firmy. Po lekturze Hejtocholika znam i stosuję techniki radzenia sobie z tym problemem. Każda taka negatywna opinia jest wykorzystywana przeze mnie na moja kozyść.