Wizerunek mężczyzny w visual kei

Okładka książki Wizerunek mężczyzny w visual kei
Lily Klaudia Adamowicz Wydawnictwo: Kirin nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
340 str. 5 godz. 40 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Kirin
Data wydania:
2015-10-26
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Liczba stron:
340
Czas czytania
5 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788362945443
Tagi:
japonia popkultura visualkei
Średnia ocen

                7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Oblicza kawaii Lily Klaudia Adamowicz, Kamila Sosnowska
Ocena 7,1
Oblicza kawaii Lily Klaudia Adamow...
Okładka książki Cool Japan. Autoprezentacja Japonii w popkulturze Lily Klaudia Adamowicz, Marcin M. Chojnacki, Małgorzata Gotowska, Olga Mądrowska, Adrianna Wosińska
Ocena 6,3
Cool Japan. Au... Lily Klaudia Adamow...
Okładka książki Wykluczenia Rafał Adametz, Lily Klaudia Adamowicz, Joanna Hańderek, Maciej Kałuża, Romana Kolarzowa, Natalia Kotarba, Adam Kubiak, Natalia Kućma, Janion Ludmiła, Krzysztof M. Maj, Anna Matras, Jan Miklas-Frankowski, Klaudia Muca, Ksenia Olkusz, Alicja Rybkowska, Łukasz Rządzik, Rafał Szczerbakiewicz, Katarzyna Waligóra, Paula Wełyczko, Urszula Zbrzeźniak
Ocena 10,0
Wykluczenia Rafał Adametz, Lily...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Japoński soft power. Wpływy Japonii na kulturę zachodnią Adrianna Wosińska, praca zbiorowa
Ocena 6,3
Japoński soft ... Adrianna Wosińska,&...
Okładka książki Filozofia japońska H. Gene Blocker, Christopher L. Starling
Ocena 6,5
Filozofia japo... H. Gene Blocker, Ch...
Okładka książki Japonizacja: anime i jego polscy fani Anna Koralewska, Piotr Siuda
Ocena 6,2
Japonizacja: a... Anna Koralewska, Pi...

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
28 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1577
1572

Na półkach: ,

Autentycznie nie wiem, jak napisać o tej książce, żeby nie wyszło na to, że jestem zachwycona z powodów zupełnie nieobiektywnych.

Klaudia Adamowicz podjęła się niełatwego zadania - visual kei jest nurtem niszowym w Japonii, a w Europie jest marginesem marginesu całej wesołej karuzeli popkultury, której fani zwykle nie mają zacięcia do analizowania, dlaczego rzesze pięknych, androginicznych, nierealnych postaci budzą tak silne emocje. Źródeł w zasadzie nie ma, a na dokładkę visual kei operuje w estetyce i kontekście podwójnie egzotycznym. Jak uchwycić te wszystkie wątki, jak rozdzielić złożony fenomen na części składowe, pokazać go w perspektywie japońskiej i jeszcze zaprezentować, dlaczego jest tak niezwykły w perspektywie zachodniej?

I młoda badaczka wyszła z tego obronną ręką. Jasne, że dla kogoś, kto w zasadzie wychował się na Dir en Grey i pokrewnych naukowe analizy blogów muzyków z LaReine czy video Malize Mizer mogą budzić zaskoczenie - bo sukienkach Many zwykle nie myśli się w kontekście precyzyjnie zaplanowanego komunikatu. A Klaudia Adamowicz przekonuje, że estetyka visual kei, rozbudowana i przerysowana tak, że zostawia odbiorcę zbyt oszołomionego, żeby się zastanawiać nad jej elementami, to fenomen sam w sobie i warto go analizować. Ba, ja po przejrzeniu spisu treści miałam ochotę kwiczeć jak fangirl: jest tu i historia, i analiza wizerunku mężczyzny w kulturze japońskiej w ogóle, i analiza tego, co składa się na estetykę visual kei, od elementów tradycyjnej kultury japońskiej na czele z kabuki, skończywszy na olśniewających, zdumiewających i bardzo swobodnych przetworzeniach zapożyczeń z kultury zachodniej. Do wiadomości innych fangirli: o fanservice też jest.

Może styl naukowy autorki bardziej przypomina to, jak się pracę magisterską niż to, jak powinna brzmieć naukowa publikacja, ale to też nie musi być wada, jeśli zachęci szersze grono odbiorców do sięgnięcia po tę książkę. Może refleksje mogłyby być "bardziej", ale trzeba oddać Adamowicz, że swoją publikacją dopiero "zadrasnęła powierzchnię" i bardzo wyraźnie to podkreśliła - prawdopodobnie gdyby zaproponowała nam dogłębną analizę, monografia rozrosłaby się do dwóch tomów. I nie ukrywam, że dwa tomy sprawiłyby mi nieopisaną przyjemność.
Poproszę więcej.

Autentycznie nie wiem, jak napisać o tej książce, żeby nie wyszło na to, że jestem zachwycona z powodów zupełnie nieobiektywnych.

Klaudia Adamowicz podjęła się niełatwego zadania - visual kei jest nurtem niszowym w Japonii, a w Europie jest marginesem marginesu całej wesołej karuzeli popkultury, której fani zwykle nie mają zacięcia do analizowania, dlaczego rzesze...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    60
  • Przeczytane
    35
  • Posiadam
    24
  • Ulubione
    5
  • Teraz czytam
    4
  • Muzyka
    4
  • Japonia
    3
  • 2016
    1
  • Szukam
    1
  • Literatura japońska
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wizerunek mężczyzny w visual kei


Podobne książki

Przeczytaj także