Banany i cytrusy, czyli jedź do Azji

Wydawnictwo: Poligraf
Banany i cytrusy, czyli jedź do Azji
Artur

To nie jest typowa książka podróżnicza. Próżno w niej szukać oszałamiających opisów przyrody. Natknąć się za to można na siarczyste przekleństwa. I między innymi z tego powodu, książka nie jest przeznaczona dla młodzieży. I jeszcze z takiego, że czasem autor niebezpiecznie krąży wokół tematów związanych z seksem. Zawiera mnóstwo humoru i z pewnością może poprawić nastrój. Napisana została, nie przez rasowego podróżnika, ale człowieka, który postanowił pojechać w daleki świat na własną rękę, a któremu znudziły się wczasy typu all inclusive, zanim choć raz na nie pojechał.

Z książki tej dowie się Czytelnik:

Jak śmierdzą duriany w Malezji?
Ile kosztuje prostytutka w Tajlandii i czy ladyboys są niebezpieczni?
Jak wyglądają chińskie sraczyki w pekińskich hutongach?
Czy w Mongolii na cmentarzu spod ziemi wystają trupy?
Czy Laos jest nudny, a w Mekongu są piranie?
Czy normalny facet może zapłakać w kambodżańskiej szkole?
Jak czuje się człowiek na Syberii żegnając się z życiem?
Czy betel w Birmie ma kopa?
Jak smakuje skorpion w Bangkoku, a jak pies w Nanning?

źródło opisu: http://bananyicytrusy.pl/

źródło okładki: http://bananyicytrusy.pl/

Shino11 | 2018-05-02

Jeżeli ktoś przeżywa coś ciekawego i poprzez dzielenie się doświadczeniami zachęca innych do wyjazdu, napawa odwagą i inspiruje do porzucenia wszelkich obaw, jest godny szacunku i docenienia. Jednak taki język, trochę byle jaki, wynikający z pośpiechu, nie przemawia do mnie.

Darkiz | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Jak zwykle fajnie tak podróżować jak autor książki ! Ale to chyba wiedzą wszyscy ? Autor mówi że podróżowanie nie kosztuje dużo ? Nie za bardzo mnie przekonał ? Zależy gdzie się mieszka i ile się zarabia ? W Polsce płace są marne ! A autor już na początku funduje sobie lot w Dreamlinerze kosz ok.2tyś ! A to dopiero początek !Pomijając to że koszty wzrastają jak ktoś chce podróżować z rodzinką ... A po za tym ile trzeba mieć urlopu ? Ogólnie przeczytać można ale szału nie ma !
PS: Nie jestem przekonany do całkowitej szczerości w opisywaniu ? ;) Albo po prostu pomijał szczegóły ?

Annika | 2016-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2016

Tytuł "Banany i cytrusy czyli jedź do Azji", sugeruje iż książka jest rodzajem przewodnika po krajach azjatyckich. Nic podobnego, to po prostu zapiski z kilku podróży autora. Język może niezbyt literacko wprawny, ale soczysty, bez cenzury i pełen prób słowotwórczych autora, które nieraz wywołały u mnie uśmiech. Gdyby ktoś planował podróż w tamte regiony, to znajdzie tu sporo praktycznych wskazówek, ale jeszcze raz podkreślam, nie jest to przewodnik, a przynajmniej taki typowy. Autor starannie unika wielu, zatłoczonych turystami atrakcji i każdy kraj zwiedza od kuchni.

LIPA | 2016-12-01

Książka świetna, mimo iż na początku jakoś się autorowi "nie klei " pisanie,
to ze strony na stronę jest coraz lepiej. Szczególnie podoba mi się podejście do życia. Obnażanie własnych ułomności dodaje książce charakteru i sprawia , że nie sposób autora nie polubić. Gorąco polecam.

Gracjan | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Książka „Banany i cytrusy” to typowy blog, przeniesiony z medium cyfrowego do formy papierowej. Osobiste, pełne kolokwializmów (a także elementów gwary internetowej) zapiski mają charakter bezpośredniego komunikatu oddającego emocje i przyswojone wcześniej informacje. I ma to pewien urok. Jednak prowadzony amatorsko dziennik internetowy, pisany z pasji i potrzeby refleksji – to coś innego niż pełnoprawny twór literacki. Zagłębmy się w ten problem. Książka została wydana w drugiej połowie 2015, ostatnia z trzech opisanych wycieczek została odbyta przez autora w maju tego samego roku (poprzednie kolejno w 2013 i 2014). To dosyć szybkie tempo. Sprzyja to tak pochopnym decyzjom, powstawaniu niedociągnięć, jak i uniemożliwia eliminacje oczywistych błędów, oraz mniejszych wpadek które umykają z początku uwadze pisarza (tekst z reguły musi trochę poleżakować i zatrzeć się w pamięci piszącego przed ostatecznymi poprawkami). Brak opieki redakcyjnej – zwłaszcza w przypadku debiutanta – nie...

Wioleta Sadowska | 2015-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2015

"Trudno to wszystko opisać. To TRZEBA zobaczyć".

Podróż do Azji to w naszych, dość niespokojnych czasach ryzykowne przedsięwzięcie. Samotne podróżowanie nie będąc przy tym wprawionym w tego typu wojażach, budzić może naprawdę wiele wątpliwości. Nie ominęły takowe również autora książki, o jakiej chciałabym Wam opowiedzieć, a który dwa lata temu zupełnie sam, bez jakiegokolwiek doświadczenia wyruszył na azjatycki kontynent. Nie okazało się to takie straszne, a co więcej - spodobało się autorowi do tego stopnia, że postanowił napisać o tym książkę, by zachęcić do takiego stylu życia również innych niezdecydowanych.

Artur Malek to jak sam siebie nazywa - "przeciętny przetwarzacz chleba na nawóz", urodzony w Polsce, rocznik 1969, z zawodu leśnik. Autor od kilku lat pracuje w Norwegii jako pracownik fizyczny. Nazywa siebie flegmatycznym introwertykiem, jest singlem od wielu lat.

"Banany i cytrusy, czyli jedź do Azji" to książka ukazująca pełne niezapomnianych wrażeń, przygody autora...