Pieces of My Heart

Cykl: Falling to Pieces (tom 2)
Wydawnictwo: Self Publishing
literatura piękna
angielski
mclena

**Warning: Contains spoilers Kiernan Parks settled all the scores. He finished what he set out to do and then . . . he left. He left Jade. Heartbroken and weary. Existing one day to the next. One breath after another. The only way she knew how to move forward, forever missing a piece of her heart. Until an unexpected surprise throws her volatile life into upheaval, once more. He left...

**Warning: Contains spoilers

He left Caulder. Guilt-ridden and grieving. Fighting to hold it all together. Not just for himself, but for the people he cares about. Staggering under the weight of his obligations.

He left them alone.

He left them together.

źródło opisu: http://jamiecanosa.wix.com/author

źródło okładki: http://jamiecanosa.wix.com/author

| 2016-05-02

Uff odważyłam się i skończyłam tą cudowną serię. Autorka ląduje wśród moich ulubionych autorów. Pisze przepięknie, wzruszająco i prawdziwie.
Nic dodać nic ująć, warta przeczytania i warta zapamiętania.

Ewitka | 2016-03-29
Na półkach: Przeczytane, E-book, Romans, 2016
Przeczytana: 27 marca 2016

O ile pierwsza część zrobiła na mnie niesamowite wrażenie, to druga poruszyła mnie do głębi. Co z tego, że Kiernanowi udało się uwierzyć Jade w siebie i odzyskać poczucie własnej wartości, skoro jego śmierć i pojawienie się ojca w życiu jej matki zniweczyły wszystko i poczyniły takie zniszczenia w życiu Jade, że nie było co zbierać. Caulder też jest złamany i kompletnie sobie nie radzi po śmierci brata, ale przez cały czas chce być blisko Jade i służyć jej pomocą. Kiedy ona zamykając się w sobie tę pomoc odrzuca, on jest na granicy ucieczki i rezygnacji. A Jade jest naprawdę Aniołem. Po tym, jak jest traktowana przez swoją matkę alkoholiczkę ona nadal ją kocha, troszczy się o nią, a nawet byłaby skłonna oddać za nią swoje życie. Mało kogo stać na taką postawę. Te ich relacje wyniszczają ją coraz bardziej, ale ona brnie w to dalej, bo nie zostawi matki samej, tak bardzo chce jej pomóc, kocha ją, matka jest jedyną osobą bliska jej sercu i pomimo tego, że ta na każdym kroku ją poniża...

| 2016-03-26

Ostatnia część serii Pieces podobała mi się równie mocno co dwie poprzednie. Autorka utrzymała poziom, który zapoczątkowała pierwszym tomem. Emocje aż się wylewały z tej książki. Jest to naprawdę przepiękna opowieść o sile walki, o wsparciu, o rodzinie, o przyjaźni i miłości. Jest to historia o niezapominaniu, bo przecież śmierci zapomnieć się nie da. Historia, która uświadamia nam, jak trudno jest nabrać pewności siebie, ale daje nam nadzieję - przecież wszystko jest możliwe. Bo skoro Jade się udało, to nam też się uda. Podczas czytania mamy ochotę śmiać się, płakać, wrzeszczeć wniebogłosy. Dawno nie czytałam tak dobrej serii z tak dobrze wykreowanymi postaci i przy czytaniu której towarzyszyłby mi taki ogrom przeróżnych uczuć. Na pewno jej nie zapomnę!

Ziuta | 2016-03-23

Są książki, które totalnie grają na emocjach czytelnika. Zmieniają rytm pracy serca, przyspieszają puls czy tez powodują chwilowy bezdech i ucisk w piersi. Czytanie ich to trochę masochizm, igranie z własnym zdrowiem psychicznym.
Do takich książek należy ta seria.
Jestem po niej nieco rozdarta...
Jade to typowa ofiara przemocy fizycznej i psychicznej. Jest uzależniona od swojego oprawcy, bardzo związana z nim emocjonalnie. Jak każda tego typu ofiara uważa, że całe zło, które ją spotyka należy jej się, że na nic innego nie zasługuje. Ma tysiące usprawiedliwień dla swojego kata. Dramat pogarsza fakt, że psychicznym dręczycielem Jade jest jej własna matka :( Niestety "scena bonusowa" umieszczona na samym końcu książki w moich oczach nie usprawiedliwiła tej kobiety ani trochę.

Mam lekki żal do autorki książki, że karmiła nas cierpieniem i bólem głównych bohaterów przez 3 tomy, a na koniec podrzuciła nam byle krótki epilog. I to nie taki, który łagodzi gorycz dotychczasowych...

Joaśka | 2016-03-19
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 19 marca 2016

Książka o granicach...Granicach wytrzymałości ludzkiego bólu,cierpienia,zdrowej miłości do rodzicielki(moim skromnym zdaniem tę kobietę tylko w taki sposób można nazwać.
"Ta" kobieta użyczyła swej macicy dla Jane przez 9 miesięcy i na tym rola matki dla tej dziewczyny się zakończyła).

Pieces of My Heart to książka o sposobie lub jego braku ,w radzeniu sobie z utratą ukochanego syna,brata,chłopaka.
Czasami tak bywa,że Ci,których darzymy niewyobrażalna miłością,Ci którzy swym byciem sprawiają, iż stajemy się całością odchodzą...odchodzą od nas,żegnając się lub też nie i zostawiają po sobie wielką głuchą ciszę i ogrom cierpienia.

Jak to przeżyć???Nie ma dobrego przepisu,rady i odpowiedzi na takie pytanie.Nie udzieli jej nawet ten ,któremu udało się przejść przez taką traumę,bo każdy swój ból przechodzi w inny sposób.Niektórzy z tym przejściem sobie nie radzą i poprzez własna śmierć próbują połączyć się z ukochaną osoba.

Książka o krętej i trudnej drodze...drodze przyszłości,do...

mclena | 2015-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2015

"On the outside, the cake was stunning: bright, happy colors, pretty pictures, smiling faces. But on the inside, it was charred and destroyed. The perfect representation of my entire life. And it hit me like punch to the throat."

Myślałam, że Jamie Canosa nie może zrobić już nic więcej aby historia Jade złamała mi serce jeszcze bardziej niz zrobiła to w "Falling to Pieces". Bardzo się myliłam. Po śmierci Kiernana Jade zamknęła się w sobie. Przez wiele miesięcy nie mogła poradzić sobie ze strata ukochanej osoby. Jedyną osoba z którą była w stałym kontakcie to jej własna matka, którą wspierała przez cały czas w drodze do trzeźwości. Kontakt z Caulder'em ograniczyła do kilku smsów, a z jego mamą nie kontaktowała sie wcale od pogrzebu Kiernana. Kiedy po blisko roku od śmierci Kiernana, wznawia kontakt z Caulder'em oboje nie zdawali sobie sprawy, jak wiele w sobie dusili i jak bardzo potrzebowali osoby, przed którą mogliby sie otworzyć. Ból, żal i gniew zbliżyły ich ponownie do siebie,...