O nawiedzonych i nawiedzających albo dom i mózg

Wydawnictwo: Code Red Tomasz Stachewicz
The Haunted and the Haunters or The House and the Brain
horror
Robert

Była ciemna, burzowa noc... Kto z nas nie zna tej frazy, otwierającej tyle opowieści grozy? Jej autorem był słynny dziewiętnastowieczny pisarz i polityk, Edward Bulwer-Lutton – nasi czytelnicy będą mogli przeczytać jeden z jego bardziej znanych tekstów! Specjalnie dla BookRage przetłumaczyła go Paulina Braiter. Jest to historia twardo stąpającego po ziemi Brytyjczyka, tropiącego nawiedzone domy – tym razem jego odwaga i racjonalność zostaną wystawione na prawdziwą próbę...

źródło opisu: BookRage, 2015

źródło okładki: BookRage

Galfryd | 2016-09-15
Na półkach: Przeczytane, E-booki, Horror
Przeczytana: 09 września 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Klasyczne opowiadanie "weird fiction", onegdaj będące ozdobą świetnej antologii grozy w cyklu "Szczęśliwej Siódemki".
Pewien odważny gentleman postanawia wraz ze swym służącym spędzić noc w domu, w którym straszy. Spotyka się tam z mnóstwem upiornych manifestacji, tajemnicza moc zabija jego psa, służący wybiega z domu z obłąkańczym krzykiem. W drugiej części opowiadania bohater wyjaśnia tajemnicę i kładzie kres okropnościom.
Pierwsza część opowiadania, ta opisująca horror w nawiedzonym domostwie jest wyraźnie lepsza, od drugiej, gdzie czasami rozwlekle a cały czas mało przekonująco, narrator wyjaśnia tajemnicę.
Ale, generalnie, dobra zabawa w stylu retro.

Triceratops | 2016-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2016

Miła, niedługa lektura. Ciekawe podejście do "świata duchów".