Obóz Wszystkich świętych

Wydawnictwo: Open

Roman Dłużniewski | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

Nazwisko autora zawsze będzie mi się kojarzyło z Wolną Europą. Sama książka jednak nieco rozczarowała. Obóz dla dipisów, Bydgoszcz. Wszystko wydawało mi się jakieś nierealne.

Magda | 2011-05-16
Przeczytana: 2010 rok
Młody | 2013-05-20

Autor przez długie lata nie wydawny w komunistycznej Polsce z powodu jego współpracy z radiem Wolna Europa. Książka opowiada losy porucznika Grzegoeczyka, który znajduję się w dipisowskim obozie w Papenburgu. Jest to małe polskie bagienko, w którym ludzie starają się egzystować tak jak w ojczyżnie. Nie brak tu oszustów, kłamców i fałszywych patriotów. Akcja rozgrywa się w jednka jeszcze w jednym miejscu. Jest nim przedwojenna Bydgoszcz( miejsce młodości Nowakowskiego). Te dwa światy funkcjonują w powieści z sobą równolegle. Papenburg- świat beznadziejnej teraźniejszości i Bydgoszcz- świat dziecinnej arkadii.

drzewko | 2015-02-05
Patrycja | 2014-12-12