Po tęczy + trackless cd

Wydawnictwo: Biuro Literackie

Jeszcze raz Sosnowski zmienia styl, wymija schematy, komplikuje czytelnicze przyzwyczajenia. Lektura Po tęczy to spotkanie z poezją, której język w żadnym momencie nie okazuje się zawodny, raz po raz układając się w konieczne konstelacje, które jednak dla każdego czytelnika mogą znaczyć coś innego. Płyta Trackless to rzecz jedyna w swoim rodzaju wspólne dzieło czytającego swoje poezje A

Bosy_Antek | 2013-01-01

Gdy w recenzji jednej z książek Andrzeja Sosnowskiego Marcin Świetlicki napisał:

Znacie państwo takiego poetę? Wyjątkowo medialna postać naszej literatury. David Bowie poezji polskiej. Przystojny, wrażliwy. Anglista. Tłumacz. Podróżnik. Elegant. Koneser. Meloman. (...) Co wynika z nowej książki Andrzeja Sosnowskiego? Nic. Tylko przyjemność obcowania. Przyjemność przedzierania się przez piękne meandry, przyjemność tajemnicy.

zapomniał chyba dodać, że wspomniany gwiazdor rocka ostatnią dobrą płytę nagrał w 1980 roku (Scary monsters and super creeps), a jego wpływ na współczesną muzykę jest już tylko i wyłączenie ograniczony do podpierania swoim nazwiskiem młodych zdolnych artystów.

Ta brakująca informacja chyba najlepiej ilustruje pewien proces, którego ofiarą stali się czytelnicy poezji w Polsce (są jacyś na sali?). Proces zatrważający, przeprowadzany zakulisowo, przy stolikach, gdzie recenzenci, akademicy, wydawcy i sami twórcy spotykają się, by ustalić, kto kim będzie w...

ŁuP | 2013-01-26

Warto było przeczytać, wyłącznie dla cytatów z Flauberta, zamieszczonych w tomiku, no i może dla tych dwóch linijek: "A pojawi się w oknie? Zatańczy przy róży/w klubie podżyrowanych serc?".

Katarzyna | 2016-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2016