Python dla dzieci. Programowanie na wesoło

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Python for Kids. A playful introduction to programming
Martuszka

Python dla dzieci Python to potężny, wyrazisty język programowania, którego łatwo się nauczyć i przyjemnie używać! Niestety, książki do nauki tego języka są często nudne, mdłe i bezbarwne, a ich lektura nie daje nikomu radości. Książka stanowi atrakcyjne wprowadzenie do świata programowania, napisane z myślą o Tobie (i Twoich rodzicach). Przeznaczona jest dla dzieci od lat 10 (i ich...

Python dla dzieci

Książka stanowi atrakcyjne wprowadzenie do świata programowania, napisane z myślą o Tobie (i Twoich rodzicach). Przeznaczona jest dla dzieci od lat 10 (i ich rodziców). Autor z anielską cierpliwością omawia podstawy tego języka na bazie jedynych w swoim rodzaju (często zabawnych) programów, pełnych głodnych potworów, tajnych agentów, chciwych kruków i nie tylko. Wszystkie wprowadzane pojęcia są klarownie zdefiniowane, ważne partie kodu wyróżnione kolorem i objaśnione, a nieszablonowe, wielobarwne ilustracje nadają wszystkiemu naturalnej lekkości.

Celem zawartych na końcu rozdziałów zadań jest trening szarych komórek i rozwój zdolności pojmowania. Po przeczytaniu książki będziesz mieć na koncie dwie napisane gry: klon znanego wszystkim Ponga oraz „Pan Patyczak pędzi do wyjścia” – zręcznościową grę platformową ze skokami, animacjami i nie tylko.

W trakcie tej przygody z programowaniem, dowiesz się jak:

- używać podstawowych struktur danych, takich jak listy, krotki i mapy;
- organizować kod do wielokrotnego użytku za pomocą funkcji i modułów;
- używać struktur kontrolnych takich jak pętle i instrukcje warunkowe;
- rysować kształty i wzory za pomocą modułu turtle;
- tworzyć gry, animacje i inne graficzne cuda za pomocą modułu tkinter.

Dlaczego cała przyjemność ma być zarezerwowana tylko dla poważnych dorosłych? Python dla dzieci to Twój bilet do niesamowitego świata programowanie komputerów.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl

Martuszka | 2015-10-29

Bardzo dobra książka dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Pythonem, lub co bardziej prawdopodobne, w ogóle z programowaniem. Jak dla dorosłych za dużo wyjaśnień ale książka dedykowana jest dzieciom więc nie ma co narzekać. :)
Trudno mi dobrze ocenić czy książka jest łatwa czy trudna dla młodszych jednak wydaje mi się, że jest dosyć dostosowana. Angielskie słówka mają tłumaczenia, przykłady są raczej szkolno - bajkowe, język według mnie jest najprostszy jak się da, choć nie można zapomnieć, że programowanie jest ciekawe ale jednak wymagające. Książka zawiera dużo obrazków i przykładów, precyzyjne wskazania do materiałów dodatkowych i podpowiedzi. Treść jest podzielona na rozdziały w taki sposób, że nie ma problemu aby przerwać i wrócić do czegoś za dwa dni.
Programowanie dla większości brzmi raczej trudno i nudno, dlatego jestem pod tym większym wrażeniem, bo ta książka dla mnie nie była ani trudna, ani nudna, a dla dziecka jak sądzę byłaby po prostu ciekawym wyzwaniem.
Jak...