Lis #2: Mimo woli

Cykl: Lis (tom 2)
Wydawnictwo: Sol Invictus
komiksy
aspolski

Gabriel Majewski wraca do kraju jako uzbrojony w gadżety złodziej o nadludzkich zdolnościach. Podczas jednej z nocnych eskapad na jego drodze staje samozwańczy strażnik, od jakiegoś czasu siejący postrach wśród mieszkańców Warszawy.

Kiedy ich starcie zaczyna zagrażać osobom postronnym, Gabriel musi podjąć trudną decyzję:

Ratować własną skórę?
Czy powstrzymać niebezpiecznego szaleńca?

KotWBookach | 2016-03-20

Z superbohaterami mam jeden problem: są idealni. Ludzie o ponadnaturalnych mocach (wymykających się często zdrowemu rozsądkowi i prawom fizyki), piękni, dobrzy, po przejściach, słowem: przerysowani. I zdaje się taki właśnie obraz jest przez czytelników lubiany - im mniej rzeczywistości, tym lepiej, jednak wszystko ma swoje granice i zbyt duża dawka perfekcji może spowodować mdłości. Dlatego właśnie tak miło na tle mainstreamowych bohaterów wyróżnia się „Lis”, znany już z poprzedniej recenzji.

Gabriel, zwykły chłopak obdarzony mocą w wyniku wypadku (ale czy rzeczywiście?), który swoje umiejętności postanowił wykorzystać nie dla dobra ludzkości, a dla własnej korzyści - zauważmy że o żadnym „złym lordzie” też nie ma tu mowy – napotyka na swojej drodze Strażnika, człowieka z misją ratowania społeczeństwa przed przestępczością. Jednak jego idea jest specyficznie realizowana: w obronie...