Żona dyplomaty

Wydawnictwo: Widnokrąg
dla młodzieży
komiksy
giera

Por. Bogusław Klaudiusz Kot – kawaler, urodzony w 1938 r. w Warszawie. Po maturze ukończyłem Szkołę Oficerską Milicji Obywatelskiej w Szczytnie. W Komendzie Głównej MO jestem zatrudniony od 1966 roku. Posiadam mieszkanie własnościowe M2 oraz samochód osobowy Fiat 125p. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak naprawdę wyglądała praca Milicji Obywatelskiej? Za radiowymi i telewizyjnymi...

Por. Bogusław Klaudiusz Kot – kawaler, urodzony w 1938 r. w Warszawie.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak naprawdę wyglądała praca Milicji Obywatelskiej? Za radiowymi i telewizyjnymi doniesieniami o schwytaniu groźnych przestępców czy rozbiciu bandyckich szajek kryje się trud anonimowych oficerów, podoficerów i szeregowych, którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Oddajemy w Wasze ręce komiks, który przybliży kulisy działania jednego z takich zespołów. Przekonacie się, że choć świat przestępczy nigdy nie śpi, my – dzięki takim ludziom, jak por. Bogusław Kot – możemy spać spokojnie.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/282058-kot-1-zona-dyplomaty

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/282058-kot-1-zona-dyplomaty

MonimePL | 2018-11-12
Na półkach: Przeczytane, Komiks

Znany, nie obnoszący pieniędzmi ani nie ukrywający faktu ich posiadania dyplomata dostaje podejrzany list. Jest obserwowany. Nadawca dokładnie wie, że ma żonę, gdzie mieszka i prawdopodobnie, że niedługo adresat zmienia miejsce zamieszkania na zagraniczna placówkę. List jest groźbą i jak w profesjonalnej groźbie bywa: trzeba zapłacić, by pozbyć się problemu. Wizyta na komisariacie surowo wzbroniona. Co więc robi? Idzie z listem na milicję, przy okazji by żądać ochrony dla żony i nienarodzonego wspólnego dziecka. Milicja ma jednak plan ujęcia sprawcy. Czy dyplomata będzie dobrym wabikiem?

Więcej na http://www.monime.pl/zona-dyplomaty-komiks/

Qulturasłowa | 2016-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2016

„Por. Bogusław Klaudiusz Kot – kawaler, urodzony w 1938 r. w Warszawie. Po maturze ukończyłem Szkołę Oficerską Milicji Obywatelskiej w Szczytnie. W Komendzie Głównej MO jestem zatrudniony od 1966 roku. Posiadam mieszkanie własnościowe M2 oraz samochód osobowy Fiat 125p.” – wbrew pozorom nie jest to fragment ogłoszenia matrymonialnego ani zeznania majątkowego, ale przedstawienie sylwetki nieco zdystansowanego, ale sumiennego porucznika Milicji Obywatelskiej. Czemu Milicji? Bowiem rzecz dzieje się jeszcze za czasów MO, kiedy jedynymi sklepami sieciowymi, były sklepy Społem, a Pepsi w szklanej butelce stanowiła prawdziwy rarytas.
W czasach PRL-u właśnie, Michał Rzecznik i Leszek Wicherek umieścili akcję swojego komiksu „Żona dyplomaty” , rozpoczynając tym samym cykl publikacji z osobą porucznika w rolach głównych. Niegdyś to kultowy kapitan Żbik świecił triumfy i stanowił straszak na bandytów, dziś wykazać się może także porucznik Kot. Opublikowany nakładem wydawnictwa Widnokrąg...