Lilah/Suzanna

Cykl: Zamek Calhounów (tom 3-4) | Seria: Książki o miłości - Nora Roberts
Wydawnictwo: HarperCollins
For the Love of Lilah, Suzanna's Surrender
majena1986

Cztery siostry Calhoun walczą o zachowanie starej, malowniczo położonej, rodzinnej rezydencji. Niespodziewanie poznają legendę o niespełnionej miłości ich prababci i ukrytych szmaragdach... Romantyczna i zmysłowa Lilah ratuje z fal oceanu rannego mężczyznę. Na szczęście Max Quartermain szybko dochodzi o siebie. W podzięce za uratowanie życia postanawia pomóc Lilah w poszukiwaniu zaginionych...

Romantyczna i zmysłowa Lilah ratuje z fal oceanu rannego mężczyznę. Na szczęście Max Quartermain szybko dochodzi o siebie. W podzięce za uratowanie życia postanawia pomóc Lilah w poszukiwaniu zaginionych rodzinnych szmaragdów. Nie wie, że śledzi go ktoś, kto dla klejnotów jest gotów na wszystko...

Niezależna i zdystansowana Suzanna, po koszmarze upokarzającego małżeństwa i rozwodu, musi odbudować poczucie własnej wartości. Holt Bradford, rozczarowany życiem były policjant, marzy o świętym spokoju. Oboje bronią się przed niechcianym uczuciem. Jego dziadek i jej prababcia kiedy przegrali walkę o miłość. Czy Suzanne i Holtowi uda się dopisać szczęśliwe zakończenie rodzinnej legendy?

źródło opisu: HarperCollins, 2015

źródło okładki: Zdjęcia autorskie

Kallistea | 2018-07-28

Bardzo ciekawa. Podobały mi się wątki z przeszłości oraz bohaterka Lilah; szczerze, dużo w niej mnie i to powiedziała nawet moja siostra, która też czytała tę książkę (jej także bardzo się podobała). Fajna opowieść, trzyma w napięciu, zwłaszcza wątek kryminalny; jednak lepiej zacząć czytać od Catherine i Amanda, ponieważ na Suzannie historia się kończy. Szkoda tylko, ze wątki seksualne w części Lilah są ucięte, pisarka nie rozpisywała je.

crouschynca | 2018-06-15

Zarówno „Lilah”, jak i „Suzanna” to przede wszystkim romanse, lecz Nora Roberts z powodzeniem ubarwiła sercowe problemy bohaterek nienachalnym wątkiem kryminalnym oraz rodzinną zagadką sprzed lat. Znalazło się także miejsce dla niewielkiej dawki ezoteryki, skupionej głównie wokół ciotki kobiet, której nieobce są różne techniki wróżbiarskie ani seanse spirytystyczne. Generalnie fabuła nie należy do skomplikowanych, ale sympatykom gatunku powinna przypaść do gustu. Poszczególne historie szybko się czyta, i to akurat nie dlatego, że nie są zbyt długie. Po prostu nie uświadczymy fabularnych przestojów, jakie niestety zdarzają się nawet w krótkich utworach. Owszem, „Lilah” i „Suzanna” bywają przewidywalne, a postaciom przytrafia się dużo zbiegów okoliczności, które okażą się kluczowe dla przebiegu wydarzeń. Niemniej autorka świadomie operuje taką konwencją, celowo akcentując motyw przeznaczenia.

Opinia jest fragmentem recenzji, dostępnej w całości na moim...

justynka1987 | 2017-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Oprócz scen miłosnych znaleźć można tutaj liczne opisy pięknej wyspy i zamczyska w którym toczyła się akcja. Nie można narzekać również na jakże barwne postaci drugoplanowe i nie zabrakło psiego wątku, co bardzo lubię w książkach.
Bardzo urozmaicały czytanie wtrącenia w postaci kartek z pamiętnika prababki sióstr i dziadka Holta.

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to najambitniejsza literatura, ale czasem można, a nawet trzeba sięgnąć i po taką lekturę. Wspaniale się nadaje na zimowe wieczory.

książek: 2083

Kolejny tom, i kolejne siostry możemy poznać bliżej. Z kim zwiąże sie Lilah? Czy Susana, matka dwójki dzieci, odnajdzie również miłość? A co z zaginionymi szmaragdami? Na wszystkie te pytania otrzymacie odpowiedzi w tej książce, którą czyta się jednym tchem

anna | 2017-07-23
Przeczytana: 20 lipca 2017

Ciekawa historia, trudno się oderwać. Wciąga :-)

aska903 | 2017-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Musiałam wrócić również o do przygód Lilah i Suzanna. Pierwsza jest wielką romantyczką, ma szczodre serce, które zakochuje się w nauczycielu historii i dzięki niemu składają się kolejne części do odnalezienia skarbu. Niestety Suzanna przeżyła bardzo złe lata u boku swojego już byłego męża, ale przez chęć znalezienia szmaragdów musi nawiązać kontakty ze stary znajomym, który jak się później okazuje bardzo ją kocha od wielu lat. Mężczyźni chcąc chronić swoje kobiety spiskują, ponieważ złodziej który strzelał do Amandy nadal jest na wolności, ale kobiety z roku Calhoun potrafią o siebie zadbać :)

Polaa | 2017-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2017

Książka o czterech siostrach szukających naszyjnika ich prababki, która nie była szczęśliwa w małżeństwie. Nora Roberts jak zwykle przesadziła z tempem rozwijających się tu romansów.. :) kto lubi romansidła ten dobrze trafił :)

Bea | 2016-06-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Cztery piękne siostry z temperamentem, ciotka – swatka i popadająca w ruinę tajemnicza rezydencja. Mawiano, że Bianka, pierwsza właścicielka zamku i babka sióstr Calhoun, popełniła samobójstwo z miłości. A wcześniej ukryła gdzieś cenny szmaragdowy naszyjnik. Rodzinna legenda przyciągnie nie tylko ciekawskich i ludzi interesu, lecz także niebezpiecznego przestępcę.
Przed siostrami Calhoun niełatwe zadanie. Stara historia miłosna, ukryte szmaragdy i walka o utrzymanie rodzinnej posiadłości. Lilah, kobieta romantyczna i zmysłowa, szukając zaginionych kosztowności, korzysta z pomocy intrygującego mężczyzny, któremu ocaliła życie, gdy ranny tonął w falach oceanu. Oboje nie wiedzą, że mężczyznę ktoś śledzi, ktoś, kto dla szmaragdów jest gotów na wszystko. Miłość, skomplikowane watki, przygody i uczucie które zawsze wygrywa....
Niezależna i zdystansowana Suzanna po nieudanym małżeństwie próbuje na nowo odzyskać poczucie własnej wartości, gdy w jej życiu pojawia się Hold. Oboje bronią się...

Marta Kłusek | 2016-05-18

Wielkie WOW. W mojej biblioteczce znalazła się przypadkiem. Kupiłam ją razem z gazetą do której była dołączona, nie spodziewałam się niczego ciekawego.
Przechodząc do rzeczy.. Książka do samego końca trzyma w napięciu. Zaczyna się bardzo niepozornie, lecz kiedy akcja się rozwinie nie można narzekać na brak emocji. Wątek naszyjnika sprawia, że razem z bohaterami staramy się rozwikłać jego tajemnice. Nie ukrywam, że w pewnym momencie, niestety nie powiem jakim- nie będę spojlerem - niezwykle się wzruszyłam. Momentami razem z bohaterami przeżywałam strach.
Serdecznie polecam!

Ania | 2015-12-09
Przeczytana: 2015 rok

Fajna książka, szybko się czyta, lecz jak dla mnie to jedna z tych, które wciągają po pewnym czasie- już tłumacze o co dokładnie mi chodzi. Uwielbiam książki tej autorki, które są na tyle długie, że człowiek nabiera sympatii dla bohaterów, bardziej ich poznaje, natomiast jest wiele książek i to odkryłam po czasie , które są podzielone i często okazują się jedną całością ale jak dla mnie bardziej przypomina to opowiadanie niż historie w której potrafię się zatracić po czasy, np jest taka seria 3 książek jedna z nich jest "Odnalezione marzenia" i razem tworzą całość, a osobno każda opowiada historię jednej kobiety , kończysz czytać i od razu masz ochotę na drugą swoja drogą polecam gorąco natomiast w książce której wystawiam opinie brakuje czasu na rozwinięcie, na poznanie bohaterów, niby wszystko jest ale w ciągu tygodnia rozgrywa się wszystko a to już przesada. Pozdrawiam Molików książkowych.