Za kratami

Derrière la grille
Maria Zawadzka
literatura piękna
Ag2S

Mimo upływu lat Maude Julien pamięta jeszcze szczęk żelaza, który słyszała, gdy zamykały się za nią kraty luksusowego więzienia – ponurej, otoczonej parkiem rezydencji w okolicy Saint-Omer, zakupionej przez ojca. Zamknięta w niej żyła odizolowana od świata i ludzi, mimowolnie przygotowując się do misji, jaką wyznaczył jej ojciec, dygnitarz loży masońskiej. Ten, dzień po dniu, realizował swój...

Ten, dzień po dniu, realizował swój plan wychowania córki na „nadczłowieka”. Miała nauczyć się przezwyciężać strach, znosić wyrzeczenia, ból i samotność. Wszystko po to, by odegrać kluczową rolę w misji, do której ją przygotowywał. To, jak perfidny był to plan, zrozumiała dopiero po latach.
Jak uwolnić się z takiego ucisku? Gdzie znaleźć siłę, by uciec prześladowaniu, lub odwagę, by znosić je w ciszy?
Książka, oparta na autentycznych wydarzeniach, mocno wzburzyła francuską opinię społeczną.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Matylda Saresta | 2017-12-28

I kolejny szok tego roku!
A już myślałam, że po Szklanym Zamku niż mnie już nie zadziwi...

Wspomnienia dziewczynki, która musiała żyć z psychopatycznymi rodzicami, choć każde z nich maiło odjazd w inna stronę...
Porąbany i nawiedzony ojciec, który uważał siebie za guru trzyosobowej sekty rodzinnej, opętany psychol i oziębła matka, uzależniona od każdego jego skinienia! A w środku tego piekła - ona. Dziecko kochające zwierzęta. Dziecko wrażliwe. Szczere. Pragnące. Które zamiast miłości dostało nienawiść. Przemoc. Obojętność. Okrucieństwo.

Coś niesamowitego - tym bardziej, że na faktach.
POLECAM - MUST READ!!!!!!

magda | 2017-11-28

Straszne. Przerażające. Okropne.

Klaudia | 2016-08-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Uwielbiam historie oparte na faktach. Ta również mi się spodobała. Czegoś takiego jeszcze nie czytałam i nie byłam świadoma, że coś takiego mogło mieć miejsce. No, ale nic mnie w życiu nie zdziwi. Są różni ludzie, o różnych charakterach, przekonaniach, psychice. Takim specyficznym człowiek był właśnie ojciec Maude.
Książka interesująca, ale nie powaliła mnie bardzo na kolana. Nie było tam jakichś bardzo poruszających wydarzeń. Końcówka zaś udowodniła, że można osiągnąć sukces pomimo trudności.

werka777 | 2015-12-26

„Odkąd poznałam mitologię grecką, wyobrażam sobie Zeusa, władcę gromów, grzmotów i piorunów – z twarzą mojego ojca.”

Jak daleko, z przydziałem obowiązków i zadań wytyczanych dziecku, może posnąć się rodzic? Czy zapewniając własnej pociesze szereg niezliczonych godzin dodatkowych zajęć nie odbieramy jej szansy na prawdziwe dzieciństwo i szczęście? Czy prześcigając się na drodze o lepsze wykształcenie, aby na pewno nie zapominamy o tym, że ci najmłodsi powinni także odetchnąć i uczyć się podejmowania własnych wyborów oraz samodzielnego organizowania czasu wolnego? Co byście jednak powiedzieli na przypadek, w którym ojciec pragnie uczynić swoje dziecko „nadczłowiekiem”? Czy traumy kaleczące psychikę za młodu da się kiedyś wyplenić? Poznajcie historię kobiety, która przyszła na świat w złym miejscu i o złym czasie. Maude Julien i jej „Za kratami” to autentyczna historia opowiadająca o jej życiu spędzonym w domu, którego mury okazały się dla niej więzieniem.

Maude nie ma kolorowych...