religia

Szaweł z Tarsu uważał się za człowieka wierzącego. Wypełniał przykazania. Z gorliwością ścigał tych, którzy w jego przekonaniu zagrażali religii. A jednak był bardzo daleki od Boga. Żył w kłamstwie, zamknięty na prawdę. Musiał doświadczyć spotkania ze zmartwychwstałym Jezusem na drodze do Damaszku, którego konsekwencją był upadek i czasowa ślepota, aby rozpocząć wędrówkę ku prawdziwej bliskości z Bogiem.

Ksiądz Michał dostrzega w historii Szawła, który stał się później Pawłem, źródło inspiracji dla wielu współczesnych chrześcijan. Tak jak Szaweł są oni formalnie wierzący, ale nie mają prawdziwej relacji z Bogiem. Tak jak on żyją w fałszywym świecie własnych przekonań. Tak jak on muszą doświadczyć upadku, aby móc rozpocząć swoją drogę ku żywemu Bogu. W tej drodze potrzebują wsparcia różnych Ananiaszy, których Bóg postawi na ich drodze. I tak jak św. Paweł mogą stać się prawdziwymi przyjaciółmi Boga, obdarzonymi przezeń duchowymi darami ku głoszeniu światu zmartwychwstałego Jezusa.

W tej książce znajdziecie wskazówki, jak wyrwać się z duchowego marazmu, ogarnąć się i rozpocząć własną drogę do Damaszku. Dowiecie się, jak zapewnić sobie wsparcie na tej drodze, ale też jak ustrzec się pułapek, które na niej czyhają. Autor sięga do wielu przykładów z własnego życia i posługi, używając przy tym lekkiego, potoczystego stylu. Sięgnijcie po jego książkę, a doświadczycie prawdziwej radości płynącej z życia z Jezusem jako naszym Panem i Zbawicielem.

Życzę wam tego, żebyście się poobijali, żebyście pospadali, byście poczuli te upadki, tak żeby was olśniła światłość z nieba i żebyście usłyszeli ten głos: „Ja jestem Jezus, który cię kocha”. A potem wezwie was jak Pawła: „Wstań i wejdź do miasta”. Podnieście się. Podnieście się z życiowego zaspania, marazmu, przytłoczenia i wejdźcie do miasta. Teraz, całymi sobą – sercem, głową i nogami. Wejdźcie do Damaszku - fragment książki.

Ks. Michał Olszewski SCJ jest rekolekcjonistą, ewangelizatorem, dyrektorem Grupy Medialnej Profeto, twórcą Radia profeto.pl, autorem książek: Żyć w Duchu Świętym; Egzorcyzm. Posługa miłości; Bóg daje charyzmaty; Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie; Być uczniem Pana. Głosić, uzdrawiać, uwalniać; Przyjmij Jego wezwanie. Zaproszenie do życia z Jezusem. Prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (slowopana.com).

źródło opisu: http://boskieksiążki.pl/product-pol-859-OGARNIJ-...(?)

źródło okładki: http://boskieksiążki.pl/product-pol-859-OGARNIJ-...»

MoniS | 2018-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2018

Bardzo lubię książki Ks. Olszewskiego. Mimo że są niewielkich gabarytów, to są treściwe i dające do myślenia.
Polecam!

husa | 2018-03-17
Przeczytana: 17 marca 2018

To kolejna, niezwykle wciągająca pozycja ks. Olszewskiego.

Powołując się na fragment z Ewangelii o nawróceniu Szawła pokazuje Jezusa-Boga czyniącego cuda. Poprzez liczne, ciekawe przykłady cudów, których był świadkiem m.in. posługując jako egzorcysta, udowadnia, że Jezus wciąż żyje.

Jednak najważniejsze przesłanie to nawołanie do "ogarnięcia się", skorzystania ze wsparcia Aniaszy, których Bóg stawia w naszym życiu i nawiązania prawdziwej relacji z Bogiem.

Autor dotyka mało znanemu zagadnieniu spoczynku w Duchu Świętym, darów, charyzmatów a nawet oczywistej problematyki sakramentów i Krzyża.

"Nieczystość, wyuzdanie, bałwochwalstwo, (...) nienawiść, spory, zawiść, gniew, pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłam, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne" rodzą się z ciała.
"Jeśli żyjesz miłością, radością, pokojem, cierpliwością, uprzejmością, dobrocią, wiernością, łagodnością, opanowaniem, to znaczy, że żyjesz w Duchu Świętym".

Jeśli być naprawdę szczęśliwy to po prostu...

Vemida | 2017-03-25

„Jezus nie jest różową landrynką, która po połknięciu osłodzi ci wszystko i sprawi, że znikną wszystkie problemy. Nie. Ale Jezus pokazuje, jak zachować się na krzyżu. Każdy z nas wcześniej czy później na drodze swojego życia zostaje ukrzyżowany. Ale krzyż nie ma nam zabrać radości. On ma nas zaprowadzić do nieba.”

Ogarnij się!
Te słowa kieruje do nas ksiądz Olszewski, przekazując ewangeliczne prawdy oraz ukazując błędy i wady naszego chrześcijańskiego życia. Tym razem motywem przewodnim rozważań jest historia Szawła, jednego z najgorliwszych prześladowców ówczesnych wyznawców Jezusa, który po spotkaniu z Nim w drodze do Damaszku stał się jednym z najgorliwszych Jego apostołów, świętym Pawłem.
Tylu dziś ochrzczonych ludzi nie chodzi do kościoła albo czynią to wyłącznie przez wzgląd na opinię innych czy nakaz rodziców. Tylu ludzi uważa się za wierzących, a jednak przez swoje postępowanie bliżej im jest do wrogów Kościoła. Tylu wierzących tak naprawdę nie przyjęło Jezusa do swojego...

szawlik89 | 2016-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Pod względem języka książka jest mierna. Nie rozumiem, jak można w książce używać języka potocznego. W rozmowie nie przeszkadzają mi ciągłe powtórzenia i błędnie konstruowane zdania. Ale literatura charakteryzuje się tym, że powinna być pisana tak zwanym językiem literackim. Jest to pewna cecha kultury, na którą nie zwracamy uwagi, a która ma ogromny wpływ na ojczystych czytelników, jak i na obcokrajowców, którzy czytają polskie książki. Literatura nie powinna prowokować ludzi do złych nawyków językowych.
Do treści książki nie mam zastrzeżeń, jednak w mojej ocenie wygląda to bardzo źle, że wartości religijne są uwypuklone do takiego stopnia, że przysłaniają ojczysty język polski.

ania | 2016-01-28
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Rewelacja,książkę kupiłam w prezencie i tak miałam tylko do niej zaglądnąć, a tu się okazało że jestem na 50 stronie :)nie mogłam się oderwać. Świetnie napisana książka dla każdego. Muszę ją sobie zakupić, bo chętnie przeczytam ją jeszcze raz. Polecam ;)

anulka154 | 2018-07-08
Arcsinx | 2018-05-15