satyra
Karolina

źródło okładki: google

Chrisstofferr | 2017-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Przyspieszenie Krzysztofa Daukszewicza to satyryczna rozprawa nad początkowym okresem wejścia Polski w nowy ustrój polityczny... czas zmiany z myślenia peerelowskiego w demokratyczne... to też ukazanie że niektóre zachowania ludzkie pozostają mimo upływu czasu... jednak jak na satyrę jest to gorzka pigułka rzeczywistości która z perspektywy czasu wciąż bawi jednak w większej mierze ukazuje jaki był nasz kraj w okresie przemian...

Finkla | 2016-10-03
Przeczytana: 02 października 2016

Zbiór ni to felietonów, ni to skeczów, ni to obserwacji Daukszewicza. Wszystko razem stylizowane na pamiętnik.

Cóż, niekiedy humor się starzeje, dowcipy polityczne robią to w tempie błyskawicznym. Z racji diariuszowej stylizacji pojawiają się daty, ale niestety tylko dzień i miesiąc. Żeby odgadnąć rok, trzeba wygrzebywać z pamięci zamierzchłe dzieje albo sprawdzić czas wydania.

Interpunkcja szaleje.

Więcej szczegółów tutaj: