Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Sonia Draga
El paciente
Jerzy Wołk-Łaniewski
Ag2S

Ceniony neurochirurg David Evans zostaje postawiony w potwornej sytuacji: jeżeli jego następny pacjent przeżyje operację, jego córeczka Julia zginie z rąk psychopaty. Kiedy doktor Evans odkrywa, że pacjentem, który musi umrzeć, aby jego córka przeżyła, jest nie kto inny jak prezydent Stanów Zjednoczonych, rozpoczyna się rozpaczliwe odliczanie. Juan Gómez-Jurado z typową dla siebie maestrią...

Juan Gómez-Jurado z typową dla siebie maestrią utkał intrygę, która bezpowrotnie chwyta czytelnika. Pacjent to pasjonująca i poruszająca powieść rozgrywająca się wciągu 63 gorączkowych godzin, która nie daje czytelnikowi odetchnąć i która przedstawia niemożliwy do rozwikłania dylemat moralny, mogący wpłynąć na dzieje świata.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

marcin | 2018-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2018

30 zł zainwestowane w niniejszą powieść było jednym z lepszych posunięć w moim życiu. Tak właśnie powinien wyglądać idealny thriller, w zasadzie powinno się go oprawić w ramki i powiesić na ścianie.
" Pacjent" to książka która wciąga od pierwszych stron, hipnotyzuje od pierwszego rozdziału, oszałamia natężeniem akcji i jej intensywnością , skłania do zadumy i refleksji.
Wszystko zależy od Twojej decyzji i odpowiedzi na jedno , w sumie proste pytanie. Co jesteś w stanie zrobić i do czego się posunąć dla ukochanej osoby?
Większość odpowiedziałaby że wszystko, ale czy aby na pewno?
Co zrobisz gdy każda decyzja którą podejmiesz będzie na swój sposób zła?Możesz jeszcze raz wszystko przemyśleć i przekalkulować, położyć na szalach wagi wszystkie za i przeciw, zrobić rachunek sumienia i w końcu wybrać. Czas ucieka , zegar wciąż tyka. Masz świadomość, że jakkolwiek byś nie wybrał ktoś na tym ucierpi, ktoś zginie a Ty będziesz musiał z tym żyć. Staniesz się wybawicielem i potworem w...

BagatElka | 2016-04-18
Na półkach: 📚 Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Super!
Noc nieprzespana ale to błahostka.Dla takich książek warto poświęcić sen.
Lubię styl autora a "Pacjent" to już kolejna Jego książka,która doprowadziła moje endorfiny do szaleństwa.
Dodatkowy plus za brak sympatii do zarozumiałej pani Ayn Rand. Podzielam całym sercem. Na szczęście ta pani już nic nie stworzy.A to co stworzy wyobraźnia Juana Gomez-Jurado kupię,wypożyczę albo i ukradnę ale na pewno z radością przeczytam.

Ewelina229 | 2016-05-23
Przeczytana: 23 maja 2016

Obłędny thriller, od pierwszej do ostatniej strony siedzisz z nosem utkwionym w książkę i choćby ogłoszono alarm bombowy to Ty i tak siedzisz dalej i czytasz :)

David Evans ceniony neurochirurg samotnie wychowuje córkę Julię, niestety nie może poświęcić Jej tyle czasu ile by chciał, dlatego zatrudnia opiekunkę Svietłanę, ale kiedy pewnego dnia wraca wieczorem z pracy po Jego córce ślad zaginął a opiekunki jakby nigdy w ich domu nie było.
Bardzo szybko okazuje się, że Julia została porwana, i David może ją odzyskać, ale pod jednym warunkiem....
Jego kolejny pacjent nie może przeżyć operacji, którą David poprowadzi... tylko, że tym pacjentem jest prezydent Stanów Zjednoczonych...

Serdecznie polecam

miki24gr | 2017-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2017

Rewelacyjnie i z neurochirurgiczną precyzją skomponowany thriller!. Do ostatniej chwili nie można przewidzieć zakończenia, wszystko może się zdarzyć. Bardzo dobrze nakreślona warstwa psychologiczna bohaterów, motywy ich działania. Trudno przestać myśleć o książce, gdy trzeba ją na chwilę odłożyć. Gorąco polecam!

emindflow | 2016-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Bardzo dobry, rasowy thriller, który przykuwa uwagę od pierwszej do ostatniej strony.
Schemat fabuły jest dość prosty, żeby nie powiedzieć banalny. Oto wybitny neurochirurg nagle zostaje postawiony przed dramatycznym wyborem - jedyną szansą na ocalenie życia córki porwanej przez bezwzględnych morderców jest to, że pacjent, u którego za kilkadziesiąt godzin ma dokonać usunięcia nowotworu mózgu, nie może przeżyć tej operacji. No i jest jeszcze drobiazg - tym pacjentem jest prezydent USA.
Autor bardzo umiejętnie stopniuje napięcie wraz z upływem kolejnych godzin i nieubłaganie zbliżającym się momentem rozstrzygnięcia. Cały czas coś się dzieje, nie ma chwili wytchnienia i nie zakłócają tego nawet pojawiające się dość często retrospekcje. Trudno cokolwiek zarzucić sylwetkom charakterologicznym bohaterów, do których Gomez-Jurado solidnie się przyłożył. Zarówno dr Evans, jak jego szwagierka Kate czy nawet demoniczny White to wielowymiarowe, pełnokrwiste postaci, nie żadne tam plastiki.
I...

darkangel | 2016-05-13
Przeczytana: 13 maja 2016

Znakomity thriller, trzymający w napięciu do ostatniej strony.Nasuwa się pytanie: "czego rodzic nie zrobi dla swego dziecka?"

Magda_lena | 2016-12-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016

I takie thrillery lubię najbardziej! Pełne zaskakujących zwrotów akcji od początku do końca.

Fabuła na początku nie wydaje się zbyt skomplikowana, ale to tylko pozory. Dr David Evans, neurochirurg staje przed dramatycznym wyborem w którym stawką jest życie jego ukochanej córki Julii. Dziewczynka zostaje porwana przez bezwzględnych ludzi, którzy nie cofną się przed niczym żeby tylko osiągnąć swój cel. W zamian za jej uwolnienie żądają śmierci prezydenta USA, który za kilka dni ma być operowany właśnie przez Evansa.

Dawno nie spotkałam się z tym żeby autor tak dobrze grał napięciem, które wzbudza w czytelniku. Akcja nawet na moment nie zwalniała tempa, dzięki czemu nie można było się od tej książki oderwać. Do tego świetnie wykreowane, bardzo wyraziste postacie z którymi czytelnik bardzo szybko się identyfikuje i bardzo lekki styl pisania sprawiają, że "Pacjent" jest jednym z lepszych thrillerów jakie do tej pory czytałam. Szczerze polecam!

Piotr | 2017-01-07

Rewelacyjny thriller medyczno-polityczno-moralny.

Powieść polecam wielbicielom mocnych thrillerów opartych na dążeniu do rozwiązania zagadki ukrytej w gąszczu napięć i niepewności.
Autor chce wciągnąć czytelnika, w skrzętnie uknutą intrygę, aby razem z nim
ja rozwiązać.

"Pacjent" ma oryginalną konstrukcję. Podgląd zakończenia w prologu, “wejście” w umysł zamachowca, bezpośrednie zwroty do czytelnika, to wszystko czyni książkę unikatową.

Adam | 2018-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2018

Neurochirurg o magicznych dłoniach, lekarz, który potrafi pomóc gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi już efektów i jedynym sposobem na pozbycie się tętniaka, pasożyta jest operacja. David Evans od dwudziestu lat poświęca się medycynie, jego oddanie się tej dziedzinie sprawiło, że nie tylko został znanym, uznawanym i szanowanym neurochirurgiem. To również dobry człowiek, dla którego liczy się dobro pacjenta. Ten inteligentny, znakomity w swoim fachu neurochirurg po nagłym odejściu żony samotnie wychowuje siedmioletnią córeczkę Julię. Zgodne małżeństwo z miłością wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju przerwała śmiertelna choroba Rachel. „Nie ma osoby bardziej ślepej na problemy zdrowotne członków rodziny niż lekarz”.
Autor przedstawia opowieść w narracji pierwszoosobowej, główny bohater odsiaduje wyrok w celi śmierci o czym dowiemy się już z pierwszych stron powieści. Wspomnienie neurochirurga obejmują 63 godziny przed operacją. Operowanym pacjentem ma być prezydent Stanów...

Majka | 2016-04-21
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Thriller na wysokim poziomie. Trudno wypuścić z ręki choć na chwilę!

Zbudowany jest w oparciu o pewnego rodzaju konflikt tragiczny, który elektryzuje od samego początku.
David, uznany neurochirurg, stanie bowiem wobec wyboru, którego konsekwencją będzie śmierć jego dziecka lub... najważniejszej persony w państwie. Wielu może pomyśleć, że to tak naprawdę nie jest żaden wybór, bo życie własnego dziecka jest wartością największą, godną każdej ceny. Czy jednak główny bohater będzie miał odwagę uśmiercić inną osobę własnymi rękoma w czasie przeprowadzanej przez siebie operacji?

Akcja płynie wartko, szybkim tempem i stale przyspiesza, nieuchronnie zmierzając ku godzinie zero - operacji, którą powinien przeprowadzić Dawid. Przeprowadzić z bardzo określonym skutkiem tak, by ocalić córkę.

Autor bardzo szybko odkrywa ostatnią kartę - wiemy do czego ostatecznie doprowadzą opisywane wydarzenia. Historia opisywana jest bowiem w znacznej większości z perspektywy Davida - i to już po...