Kraina czarodzieja

Wydawnictwo: Sonia Draga
The Magicians’s Land
Monika Wyrwas-Wiśniewska
Ag2S

Zwieńczenie bestsellerowej trylogii! Powieści Grossmana stały się inspiracją dla twórców serialu filmowego o przygodach CZARODZIEJA! Quentin Coldwater stracił wszystko. Został wygnany z Fillory, magicznej krainy dziecięcych marzeń, w której niegdyś panował. To, o co dotychczas tak zaciekle walczył, zostało daleko, w miejscu, którego chłopak może już więcej nie odwiedzić. Nie mając nic do...

Zwieńczenie bestsellerowej trylogii!
Quentin Coldwater stracił wszystko. Został wygnany z Fillory, magicznej krainy dziecięcych marzeń, w której niegdyś panował. To, o co dotychczas tak zaciekle walczył, zostało daleko, w miejscu, którego chłopak może już więcej nie odwiedzić. Nie mając nic do stracenia, powraca więc tam, gdzie wszystko się zaczęło – do Uniwersytetu Brakebills. Przeszłość jednak znajduje go wszędzie…
Tymczasem magiczne bariery chroniące Fillory zostają naruszone na skutek inwazji barbarzyńców z Północy. Eliot i Janet, rządzący krainą, ruszają na poszukiwania ratunku dla ukochanego kraju, prędko jednak odkrywają, że sytuacja jest dużo bardziej złożona i tragiczna, niż ktokolwiek mógł to sobie wyobrazić.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

książek: 2054
Kasia b | 2018-07-17

Drużyna marzeń: zdesperowani czarodzieje arcyzłodzieje (no, przynajmniej w teorii...). Cel: tajemnicza teczka jednego z Chatwinów. Z drugiej strony: bajkowa kraina Fillory nieuchronnie zbliża się ku upadkowi. Gorzej być nie może? Owszem, może...

Tylkomagiaslowa | 2018-05-03

Zaczynając jak zwykle od okładki, przyznać muszę, że tym razem kompletnie mi się nie podoba. Może przez wzgląd na tę dziewczynę w samym środku? Jej wzrok i mina jakoś niespecjalnie mnie zachęcają, w sumie do czegokolwiek. Ale ciesze się, że trylogia jest utrzymana w swoim stylu i ładnie się uzupełnia. No i te motyle z pyłu, one są cudowne. Nie wiem, co mnie w nich fascynuje, ale... są jedynym dobrem na tej szacie graficznej. :)
Książka posiada skrzydełka, które są dodatkowym zabezpieczeniem przed urazami mechanicznymi. Na jednym z nich przeczytamy opis powieści oraz słów kilka na temat autora.
Literówek w tekście nie znalazłam, więc oceniam to wydanie jako bardzo dobre. Przyczynia się również do tego dość duża czcionka, która ułatwia szybsze czytanie oraz odstępy między wersami i marginesy.

Co do autora... Cóż. W tym momencie zapadnie klamka. Niestety, ale raczej już nie sięgnę po powieści tegoż autora. Jeśli oczywiście znajdą się w innym kręgu niż fantastyka, to jeszcze się...

maaniek5777 | 2016-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

Daje 9 tylko dlatego,że się długo rozkręca. Wspaniała książka. Pod koniec nie da sie oderwać. Jest tu wiele aspektów,które zaskakują. Grossman stworzył nie tylko opowieść o czarowaniu ale przedewszystkim o byciu czarodziejem. Podszedł do sprawy po ludzku, czasem nawet z właściwą dla człowieczeństwa brutalnością co zdarza się niezwykle rzadko. I właśnie chyba to cenie w nim najbardziej, w całej tej trylogi. Nie ma tu miejsca na bezpodstawną heroiczność i naiwną szlachetność. Autor pokazuje jacy ludzie są naprawde i to niezależnie czy czarują czy nie. Oprócz wspaniałego świata jaki stworzył to za te wszystkie skazy każdego z bohaterów cenie go najbardziej, a czytałem wiele książek w tym gatunku i żadna nie trafiła do mnie tak dosadnie i tak właściwie. Polecam zwłaszcza fanom Harrego Pottera(sam do nich należę),żeby sie przekonali że opowieść o złotym chłopcu jakkolwiek wspaniała jest bardzo fikcyjna i nierealna.

stangres | 2016-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

pierwsza książka z tego cyklu po której nie czuję niedosytu, szkoda że to musiała być dopiero ostatnia. W końcu, przez prawie całą książkę coś się działo, chciało się czytać, nagłe zwroty akcji, budowanie napięcia, dojrzali bohaterowie wszystko to złożyło się na całkiem ciekawą opowieść. Minusem był początek, osadzenie akcji w 'teraźniejszości' a potem opisywanie przez kilka kolejnych rozdziałów jak do tej 'teraźniejszości' doszło. Nie wiem co ten zabieg miał na celu, zaciekawienie czytelnika? W moim przypadku zupełnie nie udany tylko mnie to wkurzyło. Dalej na szczęście było już tylko lepiej i jak poprzednich części nie polecam do przeczytania tak tą część mogę spokojnie polecić a przynajmniej po pierwszych 100-150 stronach :)

Kern | 2016-08-16
Na półkach: Przeczytane, Fantasy, 2016
Przeczytana: sierpień 2016

Trzecia część jest dobrą kontynuacją i zakończeniem trylogii, jednocześnie nie zamyka furtki przed ewentualnymi kontynuacjami. Autor zachował swój oryginalny styl jednocześnie jednak zbliżył się do wymogów gatunku, co zależnie od punktu widzenia można poczytać jako zaletę albo wadę.

Książkę można polecić wszystkim, którzy czytali już tom drugi. Skoro sięgnęli po kontynuację części pierwszej będą dobrze się bawili na trzeciej. Odradzałbym czytanie pozostałym.

Yavanna | 2018-09-24
Przeczytana: marzec 2018

Sama jestem zaskoczona, że to piszę, ale ta książka była całkiem przyzwoita! A przynajmniej na taką wypadła w porównaniu z resztą cyklu. Choć nie mogę powiedzieć, że komuś bym ją poleciła i na pewno nie warto męczyć się dla niej z dwiema poprzednimi częściami, to naprawdę było nieźle. Z tej okazji tym razem nie będę spoilerować, żeby nie psuć przyjemności tym, którzy dobrnęli do tego momentu.
Przyznaję, czasem było nudnawo, ale całość czytało się płynnie i na żadnym fragmencie nie zatrzymałam się na tyle długo, żeby stracić wątek.
W "Krainie czarodzieja" nie zauważyłam już tylu błędów, pojawiło się nawet kilka ciekawych pomysłów. Co więcej Quentin zachowuje się tak, jak wskazuje na to jego wiek i w końcu wyjaśniła się zagadka jego specjalizacji (było to lekko naciągane, ale lepiej tak niż wcale).
Być może taki postęp dobrze świadczy o autorze, dowodzi jego rozwoju i rokuje nadzieję na przyszłość, ale mam nadzieję, ze nigdy więcej nie będę miała z nim do czynienia.

Maja | 2016-09-20
Przeczytana: 20 września 2016

Genialna jak poprzednie części trylogii. Nie tylko dlatego, że świetnie napisana. Poukładała mi sporo w głowie. A sporo pomieszała, żebym mogła teraz poukładać sobie lepiej.
Gdybym miała kiedykolwiek sporządzić listę ulubionych książek, znalazłaby się na niej na pewno.

basia888 | 2016-12-02

To już koniec, przebrnęłam przez trzecią serię. W tej części jest jeszcze więcej akcji ale wybory już są bardziej przemyślane chociażby dlatego, że Quentin jest bardziej dojrzały. Wciągnęłam się bardziej niż w poprzedniej części. Pomimo tego, że końcówka jak zwykle zaskakująca to taka jak być powinna. Warto przeczytać chociażby dlatego, że powstał serial na podstawie książki i można sobie wszystko porównać. Poznacie w tej części również inne światy i dowiecie się czy Fillory może zniknąć na zawsze. Będzie mi brakowało tego magicznego świata ale mogę chociaż zacząć oglądać serial.

kryloc | 2016-10-16
Przeczytana: 16 października 2016

Są tu wszystkie fantastyczne krainy, od Narnii do Świata Dysku, ale też mnóstwo inwencji twórczej autora. Dobre i mocne.

karus22ociu22 | 2018-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2018