Czy ten rudy kot to pies?

Cykl: Martwe Jezioro (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Romans z szefem, ucieczka i... mroczna tajemnica! Niespełna trzydziestoletnia Ulka wikła się w romans z szefem. Gdy dowiaduje się o tym jego żona, wybucha skandal. Zwolniona z pracy dziewczyna ucieka z miasta. Przez przypadek trafia do wioski pod Wrocławiem, gdzie omyłkowo zostaje wzięta za poszukiwaną kryminalistkę. Jakby miała mało kłopotów, trafia do domu człowieka podejrzanego o ukrywanie...

Romans z szefem, ucieczka i... mroczna tajemnica!

Niespełna trzydziestoletnia Ulka wikła się w romans z szefem. Gdy dowiaduje się o tym jego żona, wybucha skandal. Zwolniona z pracy dziewczyna ucieka z miasta. Przez przypadek trafia do wioski pod Wrocławiem, gdzie omyłkowo zostaje wzięta za poszukiwaną kryminalistkę. Jakby miała mało kłopotów, trafia do domu człowieka podejrzanego o ukrywanie zwłok w ogrodzie...

"Czy ten rudy kot to pies?" - wciągająca kontynuacja perypetii Ulki i Beaty z "Martwego Jeziora" to książka pełna nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, które prowadzą do zaskakującego finału!

gwiazdka | 2015-12-15
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Książka zaczyna się w stylu, jakiego nie lubię, czyli bohaterka- idiotka wplątuje się w konkretne zdarzenia na skutek własnej głupoty i zbiegu okoliczności. Początek wiec był naiwny i mało przekonujący. Potem jednak, kiedy powieść już się rozkręciła, było coraz lepiej. Humor na poziomie, wydarzenia okraszone wielkim zbiegiem okoliczności, wszystko zaczyna się układać ładnie i gładko, ale wszystko to do przełknięcia i strawienia. Lekka i przyjemna książeczka, dobra na zrelaksowanie się. Napisana lekko, oczywiście w połowie można przewidzieć, w jakim kierunku zmierzają wydarzenia, mimo to książka jest dobra na oderwanie się od rzeczywistości.

W porównaniu z pierwszym tomem chyba słabsza, na pewno zagadka jest mniej ciekawa, a może łatwiejsza do odgadnięcia. Za to bardziej podobał mi się wątek romansowy.

Beata | 2016-03-30
Przeczytana: 30 marca 2016

Kontynuacja "Martwego Jeziora". Nieco bardziej naiwna treść i absurdalny humor, ale czyta się z przyjemnością i niejednokrotnie wywołuje uśmiech na twarzy.

książek: 1954
Strega | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Zabawna, napisana lekkim piórem książka Olgi Rudnickiej jest kontynuacją "Martwego jeziora". Nie jest to ambitna lektura, nie ma w niej żadnych niedopowiedzeń dających czytelnikowi pole do popisu. To raczej prosta historia z odrobiną kryminału i bardzo sympatycznymi bohaterami. W kategorii tych rozrywkowych oceniam, że doskonale spełniła swoją rolę.

boziaczek | 2013-12-01
Na półkach: E-booki, Przeczytane

Kontynuacja "Martwego jeziora" to lekki, niezobowiązujący i przyjemny "kryminalik" na jeden wieczór. Zabawne perypetie Ulki nie raz przywołają uśmiech na twarzy. Można przeczytać, ale pierwsza cześć podobała mi się bardziej.

eMMali | 2014-09-18
Przeczytana: 18 września 2014

Druga część "Martwego jeziora" Olgi Rudnickiej.

Do przeczytania w mgnieniu oka. Przykleiłam się do tej książki i nie mogłam oderwać. Konkretna, prosta, nieskomplikowana, bez lania wody. Uwielbiam takie zabawne historie i tak słodkie ciamajdy jak Ulka. I do tego ci tajemniczy, przystojni mężczyźni, mmm. :)

Wciągający kryminał, którego akcja zaczęła się w pierwszym tomie, tutaj się kończy..

eduko7 | 2016-05-14
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 11 maja 2016

Ulka przeszła samą siebie. Po przeczytaniu pierwszego tomu myślałam, ze nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Zwłaszcza, że tom drugi przeczytałam już kilka lat temu. A jednak zdołała. Najpierw swoją naiwnością i roztrzepaniem. Później łączeniem tych cech z umiejętnością budowania strategii, konsekwencją w działaniu. No cóż, ponoć my kobiety takie jesteśmy - prawdziwa mieszanką wybuchowa. Za to, jaki efekt...

Wicca | 2011-07-13
Przeczytana: 12 marca 2013

Nieporównywalnie lepsza od pierwszej części. Jest to odskocznia od poważniejszej lektury, w sam raz na wakacje. Autorka przedstawia w przeuroczy sposób polską wieś. Czytając ją miałam ochotę znaleźć sie we Wielkowie wraz z główną bohaterką. Incydent z Chrapkiem zainspirował mnie do wycieczki do stadniny koni, gdzie choć przez chwilę mogłam się poczuć jak Ulka...historia Beaty jest tutaj zbędna i tak wielce nieprawdopodobna, że moim zdaniem obniżyła poziom lektury. Książkę czyta się w zastraszającym tempie a czytelnik wciąż ma ochotę na więcej...zdecydowanie ma za mało stron!!!

wiejskifilozof | 2014-07-03

Olga Rudnicka zajęła mi, kolejny dzień na swą kolejną książkę.
Tym razem to druga cześć Martwego Jeziora.
Już sam tytuł gwarantuję świetną zabawę i dobre spędzenie czasu.
Bohaterką tym razem jest Ulka,która by ratować skórę przed żoną szefa musi uciekać z Poznania.I zamiast do wymarzonej Irlandii trafia do...małej wioski pod Wrocławiem.
Tam nasza bohaterka zostaję wzięta za...oszustkę i trafia na policyjny dołek.
Przyznam,że bawiłem się świetnie czytając kolejną książkę Rudnickiej.
Jestem gotowy polecić ją wszystkim.

Stworek | 2015-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2015

Jestem zdecydowaną zwolenniczką zaczynania cykli od pierwszych tomów (o ile oczywiście są one dostępne/wydane). W przypadku twórczości Rudnickiej wolałam pierw poznać to, co udało mi się skompletować (Zacisze 13, Natalii5 i Cichy wielbiciel), a samotnie na półce leżał i czekał II tom Martwego Jeziora - Czy ten rudy kot, to pies? Miałam jednak nieodpartą pokusę sięgnięcia po coś lekkiego, idealnie orzeźwiającego na upały, więc machnęłam ręką, mówiąc: "pal sześć! Czytam!" i zupełnie niezorientowana w treści debiutu pani Olgi dobrałam się do tej lektury.

Pewnie byłoby mi łatwiej zrozumieć naturę Beaty, jej relację z Jackiem, ale... to wątek poboczny. Pod ostrzał przygód idzie Ulka, jackowa siostra, zdecydowana mistrzyni pakowania się w kłopoty. Jej świetnie nakreślona postać, a zwłaszcza zaskakujące przygody, które wręcz ją obsypują, wywołują salwy śmiechu. "Anioł stróż" w czerwonej czapeczce przenosi ją do zupełnie polskiej Irlandii, pakuje w sidła stróża prawa, sieć miłości i robi...

Druga część "Czy ten rudy kot to pies" niezwykle mnie zaskoczyła i to pozytywnie, wartka akcja..utrzymane znakomite napięcie to co lubię w kryminałach, mroczna tajemnica..romans z szefem i ucieczka.
Olga Rudnicka stworzyła w swej powieści doskonały klimat przez co kryminał dużo zyskał w moich oczach, przeszedł najśmielsze moje oczekiwania, nie rozczarował mnie i nie nudził,a intrygował. Jej kryminały są super, przyjemne do czytania podziwiam kunszt pisarski i styl Pani Olgi podziwiam Ją.
Poznajemy dalsze perypetie Ulki i Beaty z pierwszej części "Martwego jeziora"
Ulka to roztrzepana, naiwna trzydziestolatka,która wikła się w romans z szefem,jednak potem dowiaduje się jego żona..wybucha wielki skandal.
Ulka zostaje zwolniona z pracy ucieka do wioski pod Wrocławiem, gdzie biorą ją za kryminalistkę.
Wpada w kłopoty, trafia do domu człowieka, który ukrywa zwłoki w ogrodzie.
Jest tu wątek kryminalno-romantyczny,tajemnica i mnóstwo dobrego humoru,uśmiałam się po pachy..humor mnie nie...