Kto następny?

Tłumaczenie: Karolina Bober
Wydawnictwo: W.A.B.
A qui le tour?
Yes

Wśród szczęśliwych zwycięzców wielkiej kumulacji loteryjnej znalazł się cały przekrój francuskiego społeczeństwa. Urzędniczka, emeryt, bezdomny, singielka z wyboru i para zakochanych. Na uroczystości wręczenia nagród rozmawiają, snują plany na przyszłość i dobrze się bawią w swoim towarzystwie. Czy łatwo będzie im udźwignąć brzemię wielkich pieniędzy? Ta słodko-gorzka historia sprawi, że...

Czy łatwo będzie im udźwignąć brzemię wielkich pieniędzy?

Ta słodko-gorzka historia sprawi, że już nigdy nie będziemy czekać na kumulacje loterii, które pozwolą nam korzystać z życia i życzyć sobie w nich jakiejkolwiek wygranej.
Nadine Monfils, „Focus”

źródło opisu: http://www.grupawydawniczafoksal.pl/ksiazki/kto-nastepny.html

źródło okładki: http://www.grupawydawniczafoksal.pl/ksiazki/kto-nastepny.html

thekaizydek | 2016-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Ta książka jest jak Eurowizja - jest po prostu słaba.
Hej, ale niektórzy może lubią Eurowizję... No dobra, Eurowizję niektórzy lubią, ale każdy przyzna, że w jednym roku jest mniej udana, a w drugim jeszcze bardziej mniej udana. To znaczy różna. Ale uczepiłem się tej Eurowizji, nie wiem czemu!
Więc tak, fabuła jest taka, że kilkoro ludzi wygrywa we francuskiego totka. Ludzie ci są bardzo różni, pochodzą z różnych grup społecznych, bo od bezdomnych po bezrobotnych(ale dom posiadających) i robotnych(również dom posiadających). Każdy wygrywa inną sumę, i każdy wygrywa w innej loterii, lecz wszyscy razem spotykają się podczas ceremonii rozdania nagród. I to nie koniec ich znajomości, bo do końca książki będą się spotykać.
A teraz proszę pomyśleć, jaki może być najbardziej stereotypowy morał w utworze o bogaczach. Dokładnie tak! W zasadzie chyba, bo po przeczytaniu tej książki, trudno powiedzieć, czy rzeczywiście zawierała w sobie jakąś naukę. Zadałbym jeszcze jedną zagadkę w stylu:...

Paweł | 2019-03-18
Keenyah | 2019-01-26