The Line Between

Cykl: The Line Between (tom 1)
Wydawnictwo: Tamsyn Bester
angielski

There’s a fine line between love and hate, so fine that you don’t know you’ve lost balance until it’s too late. I’m not sure exactly when I lost my balance, all I know is that he was to blame. Dane Winters. The boy who’d spent most of his life hating me for reasons I never understood. ** ** ** ** ** ** It was no secret that I hated her, but only I knew why. She was off-limits. And then our...

Dane Winters.
The boy who’d spent most of his life hating me for reasons I never understood.

** ** ** ** ** **

It was no secret that I hated her, but only I knew why.
She was off-limits.
And then our separate worlds collided with one tragedy.
It wasn’t her fault, I knew that, but I wanted her to hurt the way I did, and I needed someone to blame. She was an easy target.
Kennedy Monroe.
The girl I’d picked on all our lives.
And the woman I barely tolerated.
Until the line between love and hate was no longer visible…

*New Adult Contemporary Romance*
*Due to mature content this book is not suitable for readers younger than 18*

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/23346285-the-l...(?)

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/23346285-the-l...»

mclena | 2015-11-09
Przeczytana: 08 listopada 2015

"There was a fine line between love and hate, so fine that you didn't know you'd lost balance until it was too late."

Dane i Kennedy dzieli więcej niż łączy. Stare zatargi międzi ich rodzinami wystarczająco skutecznie przez wiekszość ich życia przypominała im, że są wrogami i muszą trzymac się od siebie z daleka. Dane skutecznie trzymywał ten dystans za pomocą plotek i nieprzyjemnych komentarzy pod adresem Kennedy, uprzykrzając jej życie na każdym możliwym kroku. Kiedy któregoś dnia dochodzi do tragedii, Kennedy znika, by powrócic po ponad roku na studia, gdzie jak sie okazuje mieszka w akademiku w sąsiedztwie nikogo innego jak samego Dane'a Wright'a. Nadzieja na spokój wewnętrzny znika kiedy między nimi wybucha seksualne napięcie, udowadniając, że tych dwoje łączy nie tylko nienawiść, ale także coś nad czym nie mogą dłużej zapanować powoli i sumiennie przekraczając cienką granicę między miłością i nienawiścią.

Zawsze miałam słabość do historii typu love-hate, a przez to też...

Katarzyna | 2015-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2015

Ta książka zdecydowanie ma coś w sobie. COŚ to słabe określenie może, ale od tej pozycji nie da się oderwać, no cóż, jest świetnie napisana.
Dane i Kennedy nienawidzą się od dzieciństwa, ponieważ konflikt między ich rodzinami sięga pradziadów. Ale Kennedy ma dość już poniżania jakie funduje jej Dane w liceum. Na studiach ma szanse się od niego uwolnić...dopóki nie dowiaduje się, że jej sąsiadem będzie nie kto inny, a Dane.
Świetnie się to czytało. Tym dwóm rodzinom wydarzyła się okropna tragedia, a jedna obwinia drugą o to, co się stało. Nie powiem, w kulminacyjnym momencie łezka mi się zakręciła.
Piękna:)

| 2015-11-03

Czasami trzeba wniknąć głębiej, nie patrzeć powierzchownie, bo z pozoru ktoś może być zupełnie inny niż jest naprawdę. Sztuką jest poznać tę osobę i dostrzec jej wnętrze.

Tego musiał się nauczyć Dane... A właściwie pomogła mu w tym Kennedy, która ponadto pomogła mu przezwyciężyć pychę i stać się pokornym. Tak, zdecydowanie Dane'owi było to potrzebne!

magpie101 | 2015-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2015

Dane chlopak, ktory lubil imprezowac i nie przywiazywal sie do zadnej dziewczyny.
Kennedy rok od niego mlodsza, gnebiona psychicznie przez niego od najmlodszych lat szkolnych na oczach wszystkich znajomych ze szkoly.
Ich rodziny bardzo bogate od pokolen walcza ze soba o ziemie i nienawidza sie, Dane od zawsze mial wpajana ta nienawisc do rodziny Kennedy dlatego byl tak chamski wobec niej przez wiele lat.
Czare goryczy przelewa nieszczesliwy wypadek, w ktorym tragicznie ginie siostra blizniaczka Danego i starszy brat Kennedy, ktorzy w tajemnicy przed swoimi rodzinami spotykali sie i chccieli byc razem na dobre i na zle.
Po tym wypadku ona znika na 1,5 roku wyjezdzajac do swoich dziadkow, on rozpoczyna studia czerpiac z zycia ile sie da radzac sobie w ten sposob po stracie siostry.
Gdy znajomi dziewczyny zaczynaja drugi rok studiow ona wraca i rozpoczyna swoj pierwszy rok, jednak juz w pierwszy dzien doznaje szoku, bo okazuje sie, ze jej koszmar z lat szkolnych powrocil, Dene jest...

mania_kch | 2015-11-08
Na półkach: Przeczytane, 2015

Świetnie napisana historia. Niby niczego odkrywczego w sobie nie ma jednak nie da się oderwać od niej. Szalenie ciekawa i intrygująca.
Polecam :)

Asia | 2016-03-19
Przeczytana: 18 marca 2016

Jak to się mówi, od miłości do nienawiści cienka jest granica, a wydarzenia przeszłości kształtują naszą teraźniejszość.
,,The Line Between" autorstwa Tamsyn Bester opowiada historie Kennedy Monroe i Dane'a Wintersa. Kennedy i Dane pochodzą z dwóch zwaśnionych rodzin, w których wzajemna nienawiść jest przekazywana jak w spadku od dniu narodzin, ale tak naprawdę to nie rodzinny spór, a wydarzenia sprzed kilku lat sprawiły, że nasza dwójka pała do siebie taką nienawiścią. Uczynienie piekła z życia Kennedy było główną misją Dane'a kiedyś, jak i teraz. Kennedy w wieku piętnastu lat posłusznie znosiła wszystkie wybryki Dane'a, ale teraz jest inna i zdecydowanie nie da sobą pogrywać. Ale co się stanie, gdy między dwójką odwiecznych rodzin pojawi się pożądanie? Czy demony przeszłości i tragiczny wypadek sprzed kilku lat pokona miłość?
Jeśli miałabym określić tą książkę jednym zdaniem, było by to : Ot, zwykła książka jak ich wiele, aczkolwiek ma coś w sobie i wciąga nieziemsko. Po...

bookish | 2015-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2015

cienka jest granica między nienawiścią, a miłością. ich rodziny nienawidzą się od dawna, oni walczą ze sobą od zawsze, ale do czasu.. czasy, gdy oboje przekroczą tę granicę i już nie będzie odwrotu. trzeba będzie zmierzyć się z miłością oko w oko, bo to ona będzie rozdawać karty.

Beata90 | 2018-03-18
Przeczytana: 18 marca 2018

Rzadko można spotkać w takiego typu książkach główną bohaterkę z charakterem, dlatego max gwiazdek:)

k_a_s_i_a | 2015-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2015

Dean i Kennedy cóż z nich za "para":) Znają się od dawna. Ich rodziny się nienawidzą... Dean już od czasów liceum prześladuje (robi sobie głupie żarty)z Kennedy. Dziewczyna stara się jakoś to przetrwać. Jednak gdy wielka tragedia spada na jej (przy okazji także jego) rodzinę postanawia wyjechać na jakiś czas. Po powrocie nie jest już tą samą Kennedy którą była wcześniej i kiedy spotyka znowu Deana nie daje już sobą pomiatać... Z kolei chłopak mimo, iż jej nienawidzi to też wie że ona go bardzo pociąga... Deanowi nie podoba się jak patrzą na nią inni mężczyźni, dlatego postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.
Książka wciąga od samego początku. Ciekawa akcja i zwroty wydarzeń. Końcowe fragmenty tak mnie zszokowały, że długo nie mogłam dojść do siebie. Konkretnie chodzi mi o fragment kłótni pomiędzy D&K... Po prostu nie mogę uwierzyć jak on mógł powiedzieć jej coś takiego?! Wow ale palant! Okej później przeprosił, ale jednak... NIEWIERZĘ.

Joaśka | 2016-03-16
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 16 marca 2016

"...Gdy spotkają dziewczynę,która doprowadza ich do szaleństwa, posmakują jej,myśląc,że jeden raz im wystarczy.A potem sobie uświadomią,że wcale tak nie jest i skończą beznadziejnie się w niej zakochując.–Po jej słowach nastąpiłoby tęskne westchnienie,a potem by dodała:–To oklepany schemat,ale najlepsze romanse zawsze takie są.Nie mogę się doczekać dnia,w którym mój kochany braciszek stanie się takim banałem."

Ta książka,to naprawdę dobry romans z dozą humoru,pozornej nienawiści względem siebie,przyjaźni,sekretów,tragedii i cierpienia w tle po stracie najważniejszej osoby...a wszystko to po to ,aby na sam koniec,ich wspólny początek mógł przeskoczyć tę granicę między miłością,a nienawiścią i wylądować we wspólnych ramionach,ramionach które tak naprawdę przez cały czas były dla siebie stworzone.
Wszystko po to, aby znaleźć swój banał...banalnie proste zdawać by się mogło,jednak w tej historii zdecydowanie to proste nie było.