Cud Wisły. Wspomnienia korespondenta wojennego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
hobby

mandarynka | 2014-04-21

Kupiłam tę książkę, bo musiałam zaliczyć jakąś historyczną publikację na historii w liceum. nie miałam co do niej większych nadziei, myślałam, ze będzie nudna jak flaki z olejem. Może dlatego, ze była dosyć tania i opis nie zachwycał. ale dość krótka.. no cóż. zaskoczyła mnie! po pierwsze: pisana w 1 osobie, co daje możliwość utożsamienia się z bohaterem, korespondentem wojennym. pisana dobrym, prostym językiem, którym powinny być pisane wszystkie książki tego typu. można powiedzieć: kompaktowa. brak zbędnej treści, co jest dla mnie plusem. wszystko krótko, zwięźle i na temat, a mimo to, podczas czytania, wywołuje przeróżne emocje. wielki plus :)

Gedpoz | 2014-06-09
Na półkach: Przeczytane, Historyczne
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Książka wpadła mi do ręki przez przypadek, akurat nie miałem co czytać w weekend. Wspomnienia napisane ciekawe, może nie aż z takim humorem jak zachwala wydawca jednak z dystansem. Warto przeczytać jako ciekawostkę, pewien dodatek do opracowań historycznych.

mjrlo9lo | 2015-07-14
Rogalowski | 2016-11-27