Zamarznięta Charlotte

Tłumaczenie: Weronika Różycka
Wydawnictwo: Debit
Frozen Charlotte
Bloody Thoughts

Sympatyczna para nastolatków Jay i Sophie nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji zabawy aplikacją, za pomocą której można skontaktować się z duchami. Sytuacja jednak bardzo szybko wymyka się spod kontroli i doprowadza do tragedii. Dziewczyna wyrusza na mglistą szkocką wyspę Skye, by dowiedzieć się, w jakich okolicznościach zginęła przed laty jej kuzynka. W mrocznym domu znajduje maleńkie laleczki z serii „Zamarznięta Charlotte”. Czy mają one coś wspólnego ze śmiercią nastolatków? Czy Sophie uda się wyjść bez szwanku z tej pełnej sekretów wyprawy?

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-debit.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-debit.pl

Mystery | 2019-05-05
Przeczytana: 05 maja 2019

Świetna historia!
Raczej nie sięgam po książki o duchach, ale ta mnie zainteresowała od samego początku. Był dreszczyk grozy, ciągła akcja i napięcie.

Polecam!
Szybko się czyta.

Marta | 2018-12-21
Przeczytana: 15 grudnia 2018

Wciągająca i przerażająca.

Syl_wina | 2017-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Książka trzymająca w napięciu od początku do końca. Dwoje nastolatków, Sophie i Jay bawi się ściągniętą na telefon aplikacją z planszą Ouija. Wywołują ducha siedmioletniej kuzynki głównej bohaterki, która zginęła w tajemniczych okolicznościach parę lat wcześniej. To, co początkowo miało być zabawą, wkrótce zmienia się w koszmar. Jay tego samego dnia ginie w wypadku, a Sophie wyjeżdża do rodziny zmarłej kuzynki. W ich domu, który kiedyś był szkołą dla dziewczyn (zamkniętej z powodu serii dziwnych wypadków) nadal dzieją się niepokojące rzeczy.... Zamarznięta Charlotte to naprawdę świetny horror dla młodzieży. Z jednej strony oparty na realnym zagrożeniu, z drugiej dużo w nim elementów nadprzyrodzonych.I mimo, że nie przepadam za horrorami, a zwłaszcza tymi dla młodzieży, to książkę wciągnęłam momentalnie :)

Ola | 2016-02-03

Wszystko zaczęło się od aplikacji ściągniętej przez przyjaciela Sophie- Jaya. Ouija. Przyjaciele nie zdają sobie sprawy z konsekwencji zabawy tą aplikacją, szybko okazuje się, że przez nią dochodzi do tragedii. Dziewczyna wyrusza na wyspę Skye do rodziny, która mieszka w domu, w którym była kiedyś szkoła. Poznaje tam swoich kuzynów- Camerona, Lilas i idealną Piper. W pokoju zmarłej parę lat wcześniej Rebeki znajduje lalki z serii- Zamarznięta Charlotte. Nie wszystko jest takie jakie się wydaje. Nie wszyscy są idealni...

----
Ta książka trzymała mnie w napięciu do ostatniej strony. Pokazuje, że ideał to tak naprawdę złudzenie.