W lustrze czasu

Wydawnictwo: Sorus
poezja
Clarie

Krystyna F. Henczel (z d. Tylżanowska), historyk, pedagog, poznańska poetka, członek Nauczycielskiego Klubu Literackiego. Opublikowała sześć tomików poetyckich: Ścieżki życia, W tę noc przedziwną, Na strunach serca, Tam, gdzie kwitną kaczeńce i bzy, Barwy trwania, Światło na rozdrożu. Siódmy tomik W lustrze czasu poświęcony jest refleksjom nad ludzkim życiem, jego pięknem, wartościami, zagrożeniem, nieuchronnym przemijaniem. Jej wiersze są publikowane m.in. w almanachach i pismach literackich, wydawnictwach pokonkursowych. Tomiki poetyckie znajdują się w bibliotekach polskich i w ośrodkach polonijnych. Za pracę zawodową, społeczną i twórczą uhonorowana została licznymi odznaczeniami.

Prosty i prawy pion moralny daje odporność na czyhające zło i pozwala żyć godnie, słuchając siebie. Poetka umie słuchać własnego wnętrza i subtelnie dozować emocje, pisząc wprost o tym, co dyktuje serce. Najważniejsza jest dla niej „ścieżka miłości”. Miłość buduje, ocala wartości, warunkuje czerpanie radości na codzienne niełatwe zmagania z problemami, od których nikt nie jest wolny. Gwarantuje harmonię z sobą, z najbliższymi ludźmi, spotykanymi „na rozdrożach”, jak również ze wszechobecną naturą, doskonałym dziełem Stwórcy.
Anna Zabacka

źródło opisu: http://www.sorus.pl/ksiazka/w-lustrze-czasu/

źródło okładki: http://www.sorus.pl/ksiazka/w-lustrze-czasu/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!