Dzikie gęsi

Wydawnictwo: Witanet
witanet

Tytułowe „Dzikie gęsi”, to osoby transseksualne, które nie mogą odnaleźć się w swojej biologicznej płciAutorka, przedstawiona w książce jako główna bohaterka – Paula, opisuje historię swego życia. Z niezwykłym realizmem ukazuje problemy, z jakimi boryka się osobą próbująca odnaleźć swoją tożsamość. Są to problemy nie tylko finansowe, czy prawne ale przede wszystkim emocjonalne.

źródło opisu: http://www.witanet.net/dzikie-gesi/

źródło okładki: http://www.witanet.net/dzikie-gesi/

czarnykwarc | 2016-12-12
Na półkach: Przeczytane, 2016, Ebook
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Pozwolę sobie ocenić tylko walory literackie, a te są niestety nikłe. Język bardzo-bardzo potoczny, przez co czytało się ciężko. Historia jest bardzo przejmująca, szkoda że opowiedziana w, hm, infantylny (?) sposób. Nawet jeżeli jest to wydanie pamiętnika, którego celem było wyrażenie autentycznego przekazu, przydałoby się wyszlifować go pod kątem technicznym. Szczególnie dlatego, że temat jest ważny.

witanet | 2015-10-23
Przeczytana: 23 października 2015

Bardzo wzruszająca książka. Wstrząsający opis z jakimi problemami muszą zmagać się osoby TS aby wreszcie żyć, tak jak chcą.
Polecam gorąco, szczególnie teraz w trakcie debat nad "uzgodnieniem płci".