Audrey i Bill

Tłumaczenie: Beata Hrycak-Domke
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Audrey & Bill
Rose

Ona – ulubienica Ameryki, ikona stylu i gwiazda szklanego ekranu. On – amant z wojenną przeszłością, złoty chłopiec Hollywoodu. Obydwoje – zdobywcy Oscarów. Historia Audrey Hepburn i Williama Holdena to opowieść o romansie, który rozpoczął się na planie filmowym i przerodził we wzruszającą love story. Choć nie trwał długo, stanowił punkt zwrotny w życiu obojga. Epstein kreśli losy Audrey i...

Epstein kreśli losy Audrey i Billa od początków ich karier, przez elektryzujące spotkanie na planie Sabriny i burzliwe życie, aż po kres ich dni. Czytelnik zyskuje wgląd w liczne tajemnice, skandale i kulisy wielkich produkcji. Dzięki wywiadom z dawnymi przyjaciółmi i współpracownikami Hepburn i Holdena biograf rzuca nowe światło na te dwie filmowe osobowości oraz fascynujące czasy, w których żyli.

Edward Z. Epstein jest od wielu lat związany z przemysłem filmowym. Absolwent uniwersytetu w Nowym Jorku, autor książek poświęconych m.in. Paulowi Newmanowi, Mii Farrow czy Marlonowi Brando.

źródło opisu: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie

źródło okładki: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie

Iwona_C_ | 2015-12-23
Przeczytana: grudzień 2015

Audrey Hepburn to niekwestionowana ikona pop-kultury. Jej kreacje filmach Sabrina, Śniadanie u Tiffany’ego czy Historia zakonnicy na stałe zapisały się w historii kina i uczyniły z niej nie tylko gwiazdę srebrnego ekranu, ale i symbol nowego stylu w modzie.

Wiliam Holden – złoty chłopiec Hollywood, który czerpał z życia pełnymi garściami. Gwiazdor i amant filmowy.

Oboje spotkali się na planie Sabriny i to spotkanie wywarło na ich życie ogromny wpływ. W książce Edwarda Z. Epsteina poznajemy historię związku Audrey Hepburn i Wiliama Holdena. Był to związek stosunkowo krótki, ale znaczący dla obojga – nie byli sobie obojętni aż do końca swoich dni.

Epstein w swojej książce skupia się głównie na romansie dwojga aktorów oraz stosunkach łączących ich w późniejszych latach. Jednak książka jest napisana w taki sposób, aby dać całościowy obraz na życie Hepburn i Holdena, a także ówczesnego środowiska aktorskiego. Dużym atutem książki niewątpliwie jest to, że autor umieszcza w niej wiele...