Strachy z Pałacowej Wieży czyli Filip detektywem

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ireneusz | 2019-01-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 27 stycznia 2019

Coś w stylu kryminału. Ktoś znika, ktoś ginie, jakieś nieziemnskie siły w tle, podzielony zaginiony testament, ukryty skarb. Dużo wątków i narzędzi do stworzenia fajnej lekkiej i wciągającej historyjki detektywistycznej, ale ... no właśnie. Jak już wszystkie karty są w grze, wszystkie żetony na stole, uczestnicy w napięciu i podnieceniu rozgryzają pokerowe miny przeciwników, wchodzi nowy uczestnik i mówi: "On ma pokera, on wygrywa". "Dzięki stary, było miło, wychodzimy"

filak | 2016-06-24

Sama nie wiem...
Niby są wszystkie atrakcyjne składniki: kilkunastoletni chłopiec jedzie na wakacje do pałacu na Mazurach (gdzie jego wuj prowadzi stadninę koni), przyjeżdżają dewizowi goście, pojawia się zagadka kryminalna, wyłażą różne tajemnice z przeszłości, a w wieży snuje się duch.

Ale całość się jakoś nie klei i mnie raczej znudziła.