Kobieta w Berlinie. Zapiski z 1945 roku.

Wydawnictwo: Świat Książki
agta

Wstrząsający dziennik ostatnich dni wojny. Autorką dzienników jest, trzydziestoletnia kobieta która relacjonuje swoje codzienne życie po wkroczeniu Armii Czerwonej do Berlina. Niemka opowiada o trudzie życia w tamtym czasie, o przebytej gehennie, wielokrotnych gwałtach, które spotykały wszystkie inne niemieckie kobiety bez względu na wiek i urodę. Jednak w przedstawianych wydarzeniach autorka nie dopatruje się świadectwa barbarzyństwa zdobywców, a jedynie aktu sprawiedliwości dziejowej.

blackblack | 2017-09-07
Przeczytana: 26 lipca 2007