Rozwiązanie Lennona

4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788380192324
literatura piękna
Grzegorz

„Rozwiązanie Lennona” to trzecia książka Grzegorza Walendy. Poprzednie dwie rozgrywały się w świecie międzynarodowej sensacji, a w najnowszej jest mowa o rynku wydawniczym, o mediach i o miłości, ale z elementem „fantasy”. Małe firma rozpoczyna działalność gospodarczą od wydania powieści debiutującego autora. Sprzedaż książki jest znikoma, gdyż firmę nie stać na reklamę. Kiedy hurtownie –...

Małe firma rozpoczyna działalność gospodarczą od wydania powieści debiutującego autora. Sprzedaż książki jest znikoma, gdyż firmę nie stać na reklamę. Kiedy hurtownie – zrażone niskim popytem – zaczynają zwracać zalegające w ich magazynach egzemplarze, pewne nieoczekiwane zjawisko powoduje, że książka i osoby z nią związane znajdują się nagle w centrum zainteresowania mediów. Sprzedaż raptownie rośnie, a książka bije rekordy popularności. Równolegle rozgrywa się kilka historii miłosnych. Jedna z bohaterek – atrakcyjna i przedsiębiorcza pracownica stacji telewizyjnej – stoi przed trudnym wyborem. Dwaj mężczyźni starają się o jej względy. Jeden jest dziennikarzem, a drugi… No cóż. Personaliów drugiego adoratora nie możemy zdradzić, aby nie popsuć przyjemności czytelnikom, którzy zechcą oddać się lekturze.

źródło okładki: http://www.marszalek.com.pl

rena3312 | 2015-11-24

Mała firma wydawnicza rozpoczyna działalność od wydania powieści debiutującego autora. Sprzedaż książki jest znikoma, gdyż firmy nie stać na reklamę. Kiedy hurtownie zaczynają zwracać zalegające w ich magazynach egzemplarze, pewne nieoczekiwane zjawisko powoduje, że książka i osoby z nią związane znajdują się nagle w centrum zainteresowania mediów...
Doskonały pomysł na książkę. Ciekawa fabuła. Nietypowe rozwiązania. Brak schematyczności. Zaskakujące zakończenie zostawiające nutkę niedopowiedzenia. A wszystko to napisane okropnym, fatalnym, niepoprawnym językiem. Czytanie tej książki było dla mnie aktem masochizmu. Dość ciekawa akcja wciągała mnie w głąb książki, nie pozwalając się oderwać, a jednocześnie język, jakim posługiwał się pisarz przyprawiał mnie o ból zębów. Nie wiem czy to jakiś lokalny dialekt, ale autor przedziwnie konstruuje zdania. Do tego - na Boga, panie Walenda! Slipy noszą mężczyźni! Kobiety noszą figi, stringi, w ostateczności majtki.
Podsumowując: miałam...