Beyond the Frontier: Leviathan

Okładka książki Beyond the Frontier: Leviathan Jack Campbell
Okładka książki Beyond the Frontier: Leviathan
Jack Campbell Wydawnictwo: Ace Books Cykl: Przestrzeń zewnętrzna / Beyond the Frontier (tom 5) fantasy, science fiction
Przestrzeń zewnętrzna / Beyond the Frontier (tom 5)
Beyond the Frontier: Leviathan
Ace Books
2015-05-05
2015-05-05
Zaginiona flota zaginiona flota:przestrzeń zewnętrzna
Inne

Czytając dobra serie człowiek życzyłby sobie dobre zakończenie dla swoich bohaterów.
Czy po przeczytaniu tej serii jestem zadowolony? Nie, zdecydowanie nie. Tak jak czytając zaginiona flotę byłem wniebowzięty, że jest kolejna dalsza seria tak teraz wolałbym aby jej nie było.
Może dwa pierwsze tomy były na dobrym poziomie, zeki, tancerze, enigmowie to było aż nadto, aż nadto materiału.... A tutaj dochodziły cały czas nowe i nie było widać końca cały czas nowych i nowych pomysłów które w ogóle nie pasowały do całego nurtu. Przez to nie zostało zakończone a rozdrapane wiele tematów i na sam koniec to bardziej czuje zdenerwowanie niż zadowolenie po tej serii.
Do tego niestety dochodziły jakieś dziwne zmiany w zachowaniu, wymowie bohaterów wprowadzonych wcześniej którzy byli niejako filarami naszego bohatera, a teraz dostajemy jakieś niezrozumiałe podejście.

Ostatni tom to raczej już tylko kartkowanie niż pochłanianie. Nic się nie wyjaśnia, nic nie jest ciekawego...ostatnie starcie ma się nijak jak do poprzednich bojów.
Podsumowując można rzec, że wrota zmiotły tą serię...szkoda że nie wcześniej niż weszła do druku

Koniec! Ogólnie cykl kiepski, na siłe i zastanawiam się skąd te wysokie oceny. Czytało się wolno, akcja momentami tak denna, że twórcy Dlaczego Ja mogli by się uczyć. Straciłe czas a miałem nadzieje na Zaginioną Flotę podczas ucieczki(odwrotu) z systemu centralnego. Jedna gwiazda więcej za to, że seria się zakończyła.

Ta opinia to efekt dwóch tygodni z całą sagą floty Campbella. Podobała mi się, jednak ostatnie tomy uświadomiły mi, że postacie są mało rozbudowane a spektrum ich cech zepchnięte do ekstremów. To co zyskuje na uznanie to opisy zwarć flot i ogromny aspekt taktyki rozbudowanej na wiele poziomów. Swoją drogą bardzo ciekawe zestawienie przeciętnych cech człowieka, które po zmianie otoczenia i tła wyrastają na wręcz boskie w świeci enapiętnowanym długą wojną i świecie uproszczonych oczekiwań, potrzeb i umiejętności ludzi. Duży plus dla całego cyklu. Polecam

Ostatni tom Zaginionej Floty czytało mi się bardzo przyjemnie. Pokusił bym się nawet stwierdzenie, że był to najlepszy tom w cyklu Przestrzeni Zewnętrznej.
Ogólnie cykl oceniam jako: średniak z lekkimi wzlotami. Jest to jednak pozycja którą warto przeczytać.

Przyjemna seria sci-fi, dużo akcji. Walki flot ciekawie pomyślane. Wątek miłosny sztuczny i nieporadny, wrzucony trochę na siłę.

Boże, mam nadzieję że to koniec. Za dużo gadania, za dużo filozofowania na poziomie gimnazjum, za dużo wszystkiego, tylko nie akcji. Co najgorsze postacie zaczęły mnie potwornie wnerwiać, z głównym bohaterem i jego małżonką na czele. Podziwiam umiejętność napisania książki bez romantycznych scen i seksu, ale ich dialogi były gorsze. Sama nie wierzę, że to piszę, ale to smutna prawda. Ogólnie, autor powinien skończyć serię jakieś 3 tomy temu albo w ogóle nie zaczynać Przestrzeni Zewnętrznej.
Lost Starsy pozostają najlepszą częścią cyklu, szkoda że nie wydaną po polsku.

Świetne zakończenie niesamowitej serii.

Świetne zakończenie niesamowitej serii.

Zaginiona flota rewelacyjna. Przestrzeń zewnętrzna sprawia wrażenie pisanej na siłę. Przeczytałem wszystkie i nie żałuję. Czytając ostatnie części serii w tym Lewiatana robiłem to chyba tylko dlatego by zamknąć serię.

Moim zdaniem najsłabsza książka z serii. Trochę ciągnąca się, jakby bez pomysłu. O ile większość poprzednich tomów czytałem na zasadzie "nie ma czasu na spanie, tu się dzieje akcja", to tym razem przeczytanie zajęło mi ponad tydzień.

Geary próbuje pokonać samego siebie - co prawda w dość przewrotny sposób. kiedy on odpocznie?

• Science Fiction
  • Sci-Fi