Three Men in a Boat. Trzech panów w łódce. Adaptacja w wersji angielsko-polskiej

Seria: Czytamy w oryginale
Wydawnictwo: 44.pl
literatura piękna
angielski
Frydzia

„Czytamy w oryginale” to seria wydawnicza zawierająca adaptacje największych dzieł literatury anglojęzycznej. Dwujęzyczna adaptacja powieści „Three Men in a Boat. Trzech panów w łódce” to atrakcyjna pomoc dla uczących się języka angielskiego. Śledząc losy bohaterów, możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski. Adaptacja została przygotowana z myślą o czytelnikach średnio...

Adaptacja została przygotowana z myślą o czytelnikach średnio zaawansowanych, jednak dzięki dwujęzycznej wersji z książki mogą też korzystać czytelnicy dopiero rozpoczynający naukę angielskiego.

źródło opisu: https://44.pl/

źródło okładki: https://44.pl/

Velvet | 2019-07-07
Przeczytana: wrzesień 2017

Angielski kunszt i humor w najlepszym wydaniu. Lekka i przyjemna lektura, napisana ciekawym stylem i myślę, że ponadczasowa.

kirysek | 2019-07-05
Przeczytana: 03 lipca 2019

Ach ten angielski humor;)Nie ukrywam że lubię literaturę angielską i przyjemnie było spędzić czas z trzema panami i psem.
Sympatyczna książka na letnie popołudnie.

Makrauchenia | 2019-07-03

Lekko, miło i przyjemnie. Szkoda, że nie znam na tyle angielskiego, żeby czytać w oryginale. Myślę, że dużo się w tym przypadku traci. I tak warto.

Meowth | 2019-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2019

Wybrałam tę książkę jako pozycję w czerwcowym wyzwaniu LC, bo w moim odczuciu spełnia ona po dwakroć jego wymogi: nie dość, że dotyczy miejsca, które darzę sympatią i chętnie bym odwiedziła, to jeszcze jest swego rodzaju przewodnikiem turystycznym dla podróżujących Tamizą pomiędzy Londynem a Oksfordem.

Jak w przedmowie do polskiego wydania pisze tłumacz, Kazimierz Piotrowski, pierwotnie książka miała być opowieścią o Tamizie, z urozmaicającymi ją humorystycznymi wstawkami. Jerome K. Jerome na początek napisał właśnie te wstawki, później zaś wzbogacił je o dosyć szczegółowe i całkiem poważne informacje o najważniejszej angielskiej rzece i leżących nad nią miastach, miasteczkach i wioskach. Było to dosyć obfite kompendium wiedzy historycznej i krajoznawczej. "Trzech panów w łódce, nie licząc psa" drukowano po raz pierwszy w odcinkach w prasie, a redaktor pisma obszedł się z tymi mądrościami bez pardonu i wszystko powycinał, zaś świat ujrzała jedynie zabawna opowieść o perypetiach...

JustynaMck | 2019-06-06
Przeczytana: 13 kwietnia 2019

Angielski humor nie jest dla mnie. Jednak osoby, które lubią Anglię i chciałyby poczytać jakieś ciekawostki historyczne, to na pewno dla takiej osoby będzie to ciekawa pozycja.

Mateusz Wójtowicz | 2019-04-24
Przeczytana: 2012 rok

Napisana lekkim a ładnym stylem, zdecydowanie ma swój urok.

Madom | 2019-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

Humor angielski w najlepszej postaci.

Legs | 2019-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2019

Wspaniale przeczytane przez Michała Kulę. Cudna książka.

Voitcus | 2019-03-23
Przeczytana: 23 marca 2019

Śmieszna książka, lekka, poprawiająca humor, ale... ona jest po prostu niedokończona. W zamyśle miał być to przewodnik turystyczny, ale w sumie z przewodnika zostało mało, a to, co zostało, z kolei przeszkadza traktować książkę jak opowieść fabularną. Podobno autor nie miał czasu i pewnych rzeczy, które planował, nie zðążył napisać i to widać, chociażby w nagłym zakończeniu (z drugiej strony, trzeba przyznać, że bardzo zgrabnie wyszedł z tego problemu).
Ciekawe spostrzeżenia dotyczące natury ludzkiej, z uwzględnieniem angielskiego humoru, to główne atuty tej książki. Nie jest ona duża i na pewno warto się z nią zapoznać.

EddieGrey | 2019-03-20
Przeczytana: 20 marca 2019

Początek dobry, pierwsze strony śmiechu i już myślałem, że będzie tylko lepiej. Nie było. Było różnie.