O Niebie i jego cudach również o Piekle według tego co słyszano i widziano

Tłumaczenie: Przekład anonimowy
Seria: Biblioteka filozofów
Wydawnictwo: Hachette Polska
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
De Coelo et Ejus Mirabilis et de inferno. Ex Auditis et Visis.
filozofia, etyka

Dzieło Swedenborga traktujące o Niebie, Piekle, świecie Duchów i stanie człowieka po śmierci.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2015-10-19

Niezwykła książka. Książka arcyciekawa, będąca szczegółowym opisem niesamowitych wizji i mistycznych podróży autora. Pierwszy raz miałem do czynienia z tego typu książką i powiem szczerze: podobała mi się.
Książka składa się z trzech części. Ich tytuły mówią o ich treści: "O Niebie i Piekle", "O świecie Duchów i o stanie człowieka po śmierci" oraz "O Piekle". Każda z tych części w bardzo szczegółowy sposób omawia wszelkie kwestie związane z mistycznymi podróżami autora po Niebie, Piekle i świecie Duchów.
Ja po raz pierwszy miałem możliwość i skusiłem się na przeczytanie książki mistycznej, która tak szeroko omawia religijne wizje autora. Najpierw byłem trochę zaskoczony i nie wiedziałem czy ta książka jest dla mnie i czy dotrwam do jej końca. Im dłużej ją czytałem tym wciągała mnie jednak coraz bardziej. Książka pewnie nie dla każdego. Według mnie warta jest jednak przeczytania. Czas poświęcony na jaj przeczytanie nie był stracony. Na pewno czytelnikowi pozostawi ślad w pamięci....

Morenn | 2015-08-14
Przeczytana: kwiecień 2015

Książka daje rewelacyjne wyobrażenie na temat myśli Swedenborga, ale dzięki niej możemy też zrozumieć skąd inspiracje i pewne pomysły wzięło wielu poetów.

PS na gwałt potrzebuję kto przełożył na polski to dzieło, więc jeśli ktoś ma egzemplarz w domu to błagam o informację!