„Dziedzictwo” Zofii Kossak. Próba monografii.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
Ann

Zaletą pracy jest oryginalność podjętego tematu. Pomimo faktu, że Dziedzictwo jest ostatnim dziełem w obfitej i znaczącej karierze literackiej Zofii Kossak i że spotkało się z niezaprzeczalnym sukcesem czytelniczym, nie doczekało się – jak dotąd – pełnego opracowania. Geneza powieści jest doskonale odtworzona, udokumentowana i jasno przedstawiona. Pokazuje, jaką wagę ten ostatni utwór przybrał w oczach jego autorki, a także – istotny w tym przypadku – fakt stopniowej zmiany pierwotnego zamysłu z biegiem powstawania kolejnych rozdziałów i części. Chronologiczny repertuar bibliograficzny (od 1957 do 2009 r.) wypełnia w znakomity sposób poważną lukę w dokumentacji zarówno twórczości Zofii Kossak, jak i opracowań powstałych na jej temat. Również ciekawe i bogate kalendarium życia pisarki.

źródło opisu: http://www.marszalek.com.pl/

źródło okładki: http://www.marszalek.com.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!