Rezydencje królewskie

Wydawnictwo: Bosz
albumy
Adam

Wyjątkowy album, w którym przedstawiono cztery najważniejsze polskie rezydencje królewskie: Zamek Królewski na Wawelu, Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Łazienki Królewskie w Warszawie oraz Zamek Królewski w Warszawie. Na fotografiach ukazano niezwykłą architekturę, okazałe wnętrza, cenne obrazy i rzeźby oraz piękne parki.

źródło opisu: •

źródło okładki: •

Jolanta | 2019-10-03
Przeczytana: 03 października 2019

Pięknie wydany album poświęcony czterem najważniejszym i najbardziej rozpoznawalnym zabytkom polskiej kultury i sztuki. Nie tylko do oglądania. Możemy zapoznać się z napisaną w dużym skrócie, ale bardzo przystępnie, historią każdej przedstawionej rezydencji: jak powstawały, jak zostały zniszczone, a wreszcie odbudowane. Stanowią żywe świadectwo historii Polski. Dostałam w prezencie, z czego bardzo jestem zadowolona.