Arcymistrz

Cykl: Zbigniew Kaczmarek (tom 5)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Miejskie Posnania
don_mate

Poznań, grudzień 1928 r. Poważni obywatele miasta otrzymują niepokojące anonimy. Ktoś grozi śmiercią Aleksandrowi Alechinowi – szachowemu mistrzowi świata, który rozegra niebawem symultanę w hotelu Bazar. Trzydziestoletni aspirant policji Zbigniew Kaczmarek na rozwiązanie zagadki czasu ma niewiele, a krąg podejrzanych spory. Potencjalni rywale Alechina zazdroszczący mistrzowi sławy? Jakiś...

Trzydziestoletni aspirant policji Zbigniew Kaczmarek na rozwiązanie zagadki czasu ma niewiele, a krąg podejrzanych spory. Potencjalni rywale Alechina zazdroszczący mistrzowi sławy? Jakiś szaleniec? Sowieci? Wszak Rosjanin opuścił swój kraj po przejęciu władzy przez bolszewików.

Szantażysta rozgrywa partię kryminalnych szachów. Czy młody śledczy zdemaskuje go, zanim ten zabije arcymistrza?

źródło opisu: http://wmsklep.home.pl/pl/p/Arcymistrz/668

źródło okładki: http://wmsklep.home.pl/pl/p/Arcymistrz/668

Mariusz_Damian | 2019-04-16
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Po lekturze tej książki przechadzka Placem Wolności, koło Hotelu Bazar, w grudniowy i śnieżny wieczór, nabierze dla mnie dodatkowego wymiaru... Przyjemnie się czytało.

Skylla | 2016-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Podróż sentymentalna do międzywojennego Poznania. Niestety, więcej frajdy daje poznawanie miasta z roku 1928 niż sama intryga kryminalna. W sumie średniak, głownie dla mieszkańców stolicy wielkopolski.

Bilbo | 2016-05-10
Przeczytana: 07 maja 2016

Książki Piotra Bojarskiego z Zbiniem Kaczmarkiem czytam sumiennie i z każdą kolejną częścią stwierdzam, że przygody poznańskich policjantów podobają mi się coraz bardziej. Być może to sugestywna opinia, ale mam wrażenie, że każda kolejna książka jest lepsza od poprzedniej. Lepiej napisana, skonstruowana i w ogóle - wszystko lepiej. Polecam! Świetnie się czyta, kartki przewracają się same!

ZapomnianaBiblioteka | 2015-10-25

Mroźna połowa grudnia 1928 r. W Poznaniu trwają przygotowania do mającej rozpocząć się za kilka miesięcy Powszechnej Wystawy Krajowej. Tymczasem miejscowe środowisko szachistów żyje zbliżającą się wizytą mistrza świata Aleksandra Alechina. Rosyjski arcymistrz ma odwiedzić Poznań i rozegrać symultanę z 32 czołowymi szachistami Wielkopolski. Zawody zostaną zorganizowane w renomowanym hotelu Bazar. Nic więc dziwnego, że jego dyrektor Edward Kujaciński stara się dopiąć na ostatni guzik wszelkie sprawy związane z tą niecodzienną imprezą. Niestety, kilka dni przed planowaną symultaną ktoś podrzuca na biurko Kujacińskiego kartkę, na której wydrukowane są tylko dwa słowa „MISTRZ ZGINIE”. Przerażony dyrektor wzywa policję. Do hotelu przybywają podkomisarz Kayser i aspirant Kaczmarek.

Więcej na: