Jak było naprawdę?

Tłumaczenie: Agnieszka Gadzała
Wydawnictwo: Sonia Draga
Irrtum!
karollllllla

Legendy, mity, rzekome prawdy, przypadkowe błędy, świadome zafałszowania historii, teorie spiskowe. Bernd Ingmar Gutberlet, historyk i autor bestsellerowych publikacji popularnonaukowych, po raz kolejny zabiera nas w podróż przez różne epoki historyczne, od tych najstarszych po dzieje najnowsze, przez różne kraje i zagadnienia. Począwszy od kwestii dominacji matriarchatu we wczesnych kulturach aż po teorie związane z odpowiedzialnością za zamachy z 11 września 2001 roku książka Jak było naprawdę? 50 nieporozumień na temat historii weryfikuje szereg pozornych prawd historycznych tkwiących w powszechnej świadomości. I czyni to w oparciu o najnowsze wyniki badań historyków z całego świata! Czy wiesz, jak było naprawdę?
Czy Jezus naprawdę przyszedł na świat w Boże Narodzenie?
Czy kalendarz Majów naprawdę wyznaczał koniec świata?
Czy zakon krzyżacki naprawdę legalnie wszedł w posiadanie swoich ziem w Polsce?
Czy Inkwizycja naprawdę była bezlitosnym polowaniem na heretyków?
Czy Mata Hari naprawdę była największym szpiegiem kobietą XX wieku?
Czy Anastazja naprawdę przeżyła masakrę rodziny Romanowów?
Czy organizacja Odessa naprawdę umożliwiała niemieckim zbrodniarzom wojennym ucieczkę do Ameryki Południowej po 1945 roku?
Czy pigułka antykoncepcyjna naprawdę spowodowała rewolucję seksualną?
Odpowiedzi na te i kilkadziesiąt innych pytań znajdziesz w tej książce!

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/oferta/zapowiedzi.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/oferta/zapowiedzi.html

Hipek | 2017-03-13
Na półkach: Przeczytane, EBook
Przeczytana: marzec 2017

Przekrojowa w zakresie dziejów książka popularnonaukowa. Autor wybrał według sobie znanego klucza 50 zakorzenionych w naszej świadomości opinii o wydarzeniach historycznych i w swojej książce podejmuje się ich podważenia. Fajne jest w tej książce spotkanie z historią na przestrzeni wieków. Mniej pociągające natomiast jest swobodne podejście autora do równego stawia faktów historycznych i własnych opinii.

Maciej Horała | 2017-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Książka zaledwie zjadliwa. Prawdziwy miszmasz wszelkich zagadnień historycznych. Momenty było ale czegoś jednak zabrakło.

lother | 2018-01-26
Przeczytana: 21 stycznia 2018