Martwy rewir

Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 7)
Wydawnictwo: Mag
Dead beat
dresden, urban fantasy, fantasy, butcher
aspolski

Poznajcie Harry’ego Dresdena, pierwszego (i jedynego) chicagowskiego maga-detektywa. Okazuje się, że w naszym „zwykłym” świecie wprost roi się od niezwykłych, magicznych istot, które najczęściej mają z ludźmi na pieńku. I tu na scenę wkracza Harry. Na szczęście, nie jest w swojej roli osamotniony. Wprawdzie większość ludzi nie wierzy w magię, ale w chicagowskiej policji istnieje Wydział...

Na szczęście, nie jest w swojej roli osamotniony. Wprawdzie większość ludzi nie wierzy w magię, ale w chicagowskiej policji istnieje Wydział Dochodzeń Specjalnych, którym kieruje serdeczna przyjaciółka Harry’ego, Karrin Murphy. WDS zajmuje się… niezwykłymi sprawami.
I właśnie z powodu Karrin Harry udaje się na cmentarz Graceland na potajemne spotkanie z wampirzycą imieniem Mavra. Mavra dysponuje materiałami, które mogłyby zniszczyć karierę Karrin, i ma jedno bardzo proste żądanie: chce dostać Słowo Kemmlera i posiąść związaną z nim moc. Najpierw jednak Harry musi się dowiedzieć, co dokładnie zgodził się jej dostarczyć. W ten właśnie sposób rozpoczyna się jego wyścig z czasem i sześciorgiem nekromantów, którego stawką jest nie tylko Słowo, lecz także powstrzymanie Halloween, w czasie którego umarli naprawdę powstaną z grobów.

źródło opisu: http://www.mag.com.pl/ksiazka/223

źródło okładki: http://www.mag.com.pl/ksiazka/223

LenaLouve | 2019-03-11
Przeczytana: 11 marca 2019

Świetna część. Harry dojrzewa magicznie. Ma trudniejszych wrogów ale jak zawsze może liczyć na przyjaciół. Ratuje świat i walczy do upadłego o to by pozostać sobą. Połknęłam jak pyszny deser. Kocham Dresdena i tyle.

Agnieszka | 2019-03-01
Przeczytana: 01 marca 2019

Zdecydowanie najlepsza do tej pory część serii. Nasz mag staje się coraz potężniejszy, zaczyna budzić niepokój wśród przyjaciół. Jest mu coraz trudniej opierać się pokusie sięgnięcia po ciemne siły. Czy sprzymierzy się ze złem? Ten tom jest mroczniejszy niż poprzednie.

Marta Zagrajek | 2019-02-10

Czytało mi się trudno, może dlatego, że tym razem kwestia dotyczyła bardzo mocno nekromancji i czarnej magii? Przyznaję jednak, że humoru Harry'ego nigdy dość. A koncept ze Strażnikami był bardzo ciekawy.

Nagzymsie | 2019-02-10

Czytadło. Po pierwsze książka już mi się rozsypała - podczas pierwszego czytania. Po drugie jedyne z czym mi się ona kojarzy - to Harry Potter dla dorosłych. Bez żadnej głębi. I żadnych emocji. Dla wielbicieli Helloween i innych duchołapów. Podobało mi się, że facet żyje bez prądu. Popieram ! Poza tym zawsze lubiłem wilkołaki.

kudybcia | 2019-01-30
Przeczytana: 24 stycznia 2019

"łyknęłam Dresdena" jednym tchem bo w samolocie, ale jakoś płasko się robi, niby wszytko jest jak dawniej ale bez polotu

Cezar Kolcz | 2019-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2019

Co jak co, ale zaskakująca część. Ale czy to książka zasługuje na miano dobrej książki?
Jest to chyba pierwsza książka o nekromantach jaką przeczytałem. Moim zdaniem jednak zostali przedstawieni delikatnie słabo, inaczej niż każdy śmiertelny mógłby sobie ich wyobrażać. Brak pokazania ich motywów oprócz walki nad sobą i chęci zawładnięcia nad światem. Chociaż może i to są dostatecznie motywy...
Autor zastosował bardzo zły (ale może i dobry?)wybieg- próbował uśmiercić bohatera w pół książki. To chyba najgorszy moment na śmiertelne zagrożenie. Czytelnik widząc tyle stron wie, że wszystko będzie w porządku. Z drugiej strony czułem ciekawość jak protagonista się wywinie złu.
Ciekawy smaczek to dziki gon. Mi po przeczytaniu książek Sapkowskiego od razu uśmiech wykwitł na twarzy.
Śmiesznym, ba komicznie głupim był dla mnie moment kiedy Harry martwił się o matkę chrzestną i próbował tłumaczyć czemu. Na jego miejscu byłbym zadowolony - mimo jej "ochrony" nad nim.
Drugim takim...

veinylover | 2018-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2018

Tak jak poprzednie tomy tej serii: świetne czytadełko z emocjonującą fabułą dziejącą się w absurdalnym uniwersum. Autor ma talent do układania tego typu opowieści. Pomysł z dinozaurem, wbrew niektórym opiniom użytkowników oceniam na plus. Kilka świeżych pomysłów włącznie z diablicą w głowie Dresdena i patologiem z inicjatywą - także na plus. Dresden zdaje się rozwijać swoje możliwości magiczne, co powinno być konsekwencją życiowego doświadczenia - także plus. Minusem wydaje się naiwność bohatera i brak manewrów awaryjnych oraz antycypacji zdarzeń, co doprowadza nazbyt często do sytuacji, w których Dresden powinien zostać wyeliminowany. Doświadczenie życiowe powinno owocować choćby częściową zmianą tej postawy, choć autor zdaje się budować przy pomocy tejże cechy naszego bohatera pełne napięcia sytuacje. Należałoby odświeżyć tenże pomysł na akcję. Ciekawe, co autor nawymyśla w następnych tomach.
Miłośnikom serii książkę jak najbardziej polecam.

Paweł | 2018-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To uczucie gdy po przeczytaniu książki dociera do Ciebie że aby pokonać armie duchów i zombie w ostatecznej walce główny bohater ożywił i kontrolował dinozaura przy pomocy rytmów polki... bezcenne

Joanna | 2018-05-31
Przeczytana: 29 maja 2018

Kolejny świetny tom o przygodach Harrego Dresdena. Tym razem Harry zostaje wplątany w odzyskanie Słowa Kemmlera. Nie wie czym Słowo jest, goni go czas i atakują nekromanci. Do pomocy ma brata, tchórzliwego wielbiciela polki i swojego psa. A wszystko to w imię przyjaźni, chce ocalić Karrin. Tymczasem jego przyjaciółka wybiera się na romantyczny wyjazd, niestety nie z Harrym...

Seria jest świetna, Harry nie jest macho superbohaterem. Fakt, jest sprawnym magiem ale w walce częściej leży niż wstaje. Na co dzień boryka się z problemami finansowymi, nie może ułożyć sobie życia uczuciowego a wśród magów ma więcej wrogów niż przyjaciół. Zawsze kieruje się swoim kompasem moralnym, który jest raczej czarno-biały. Przede wszystkim pomagać przyjaciołom, nie krzywdzić kobiet i chronić miasto przed złem. Natomiast stosowane przez niego metody są mocno kontrowersyjne.

MontgomeryR | 2018-05-27

Prawdopodobnie najlepsza część cyklu.