Przygody nudzimisiów

Cykl: Nudzimisie (tom 8) | Seria: Nudzimisie
Wydawnictwo: Skrzat
dla dzieci
geena

W krainie nudzimisiów dużo się dzieje. Hubek bawi się skonstruowaną przez Czarusia maszyną do robienia chmur. Postanawia poeksperymentować, co kończy się wielkim… bum! Tymczasem w świecie ludzi pomocy potrzebuje Ludwiczek. Dzięki pomysłowemu Hubkowi odkrywa, że nudne wcześniej szachy są niezwykle fascynującą grą. Nudzimisie nie zostawiają w potrzebie także Julki. Wykorzystując swoje budowlane talenty, pomagają dziewczynce odzyskać zainteresowanie koleżanek. Nikt przecież nie lubi bawić się sam! Zupełnie nie przeszkadza to Aldebardowi, którego Hubek zabiera na… plantację kakaowca. Po co i w jakim celu? Tego dowiedzcie się już sami!

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/

Agacha | 2018-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2018

Cóż za cudowna i wartościowa seria. Każda książeczka opowiada o innych problemach i uczy czegoś młodych czytelników. W ósmej części skrzaty znów mają pełne łapki roboty. Pomogą Ludwiczkowi poznać uroki szachów, Julce odzyskać zainteresowanie koleżanek, a Aldebardowi udowodnią, że bogactwo nie jest najważniejsze.

geena | 2015-10-16
Przeczytana: 16 października 2015

Pewnego dnia Szymek zawołał "nudzimisieee..." i na środku jego pokoju pojawił się Hubek!

Kiedy się nudzisz - wołaj Nudzimisia

Niniejsza książka jest już ponoć ósmą odsłoną cyklu o Nudzimisiach autorstwa Rafała Klimczaka i zilustrowanego przez Agnieszkę Kłos-Milewską. Z mojego punktu widzenia - jako osoby, która nie zna wcześniejszych przygód tych pomocnych stworków - mogę powiedzieć, że jak najbardziej można ją poznawać jako zupełnie oddzielną historię.

"Przygody Nudzimisiów" to cztery rozdziały kryjące w sobie całkiem inne historyjki. Co je łączy? To, że każda z nich opowiada nie tylko o Nudzimisiach, ale też o dzieciach, którym one pomagają oraz to, że przygody w nich opisane, przekazują dzieciom ważne wartości i zasady.

Jakie przygody czekają Nudzimisiów w "Przygodach Nudzimisiów"?