Szlachetne i dzikie drzewa, krzewy i pnącza owocowe

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
830513153X
flora i fauna

Książka adresowana jest głównie do ogrodników amatorów i działkowiczów. Zawiera szczegółowy opis uprawy, sposobów rozmnażania i pielęgnacji ponad czterdziestu drzew, krzewów i pnączy owocowych, znanych i mało znanych. Oprócz wskazówek dotyczących uprawy, informuje o ich właściwościach leczniczych i podaje oryginalne, dawne i nowe, przepisy na przetwory z płodów tych roślin. O tym, że można na działce uprawiać grusze, jabłonie czy śliwy wiedzą wszyscy, lecz o tym, że można i warto uprawiać wiele innych roślin, dzikich i pozornie egzotycznych, na ogół wiemy niewiele. A tutaj właśnie znajdziemy o nich informacje, które mogą zachęcić nas do podjęcia uprawy tych wartościowych i, co nie bez znaczenia, dekoracyjnych roślin.

babciamróz | 2018-03-18
MrGwyn | 2017-09-26