Fatale #03: Na zachód od piekła

9788361319580
fatale, komiks, brubaker
komiksy
czomicz

Ponure dni wielkiego kryzysu, odwieczne tajemnice średniowiecza, nawiedzone równiny Dzikiego Zachodu i zbombardowane ruiny z czasów II wojny światowej… W trzecim tomie bestsellerowej serii FATALE przedstawiamy cztery opowieści z gatunku grozy i noir. Każda z nich odkrywa fragment tajemnicy związanej z główną bohaterką serii. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Fatale...

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Fatale #11-14.

Ed Brubaker jest pięciokrotnym laureatem Nagrody Harveya i Eisnera dla najlepszego pisarza od 2006 roku. Jego dzieła, stworzone wraz z Seanem Phillipsem serie Sleeper, Criminal, Incognito i Fatale, oraz będący wynikiem współpracy ze Steve’em Eptingiem komiks Velvet, zostały przetłumaczone na wiele języków i odniosły ogólnoświatowy sukces. Wychował się częściowo w bazach marynarki wojennej USA i rozpoczął edukację w szkole na Kubie, w bazie marynarki nad zatoką Guantánamo. Twierdzi, że pierwsze zalążki pasji pisarskiej zawdzięcza przymusowym wizytom na spotkaniach Anonimowych Alkoholików – przez większość dzieciństwa towarzyszył na nich swojej matce. Pasja później rozwinęła się pod wpływem zamiłowania jego ojca do komiksów i filmów. Obecnie mieszka z żoną i psem w Los Angeles, gdzie pracuje przy komiksach, filmach i programach telewizyjnych. Poza tym nie cierpi pisać o sobie w trzeciej osobie, ale cóż poradzić?

Laureat Nagrody Eisnera Sean Phillips zaczął zawodowo rysować komiksy w wieku piętnastu lat i od tego czasu współpracował ze wszystkimi dużymi wydawnictwami. Po pracy nad seriami Sleeper, Hellblazer, Batman, X-Men, Marvel Zombies oraz opartym na powieściach Stephena Kinga cyklem Mroczna Wieża Sean skupił się na komiksach autorskich, m.in. Criminal, Incognito i Seven Psychopaths. Mieszka w Lake District w Wielkiej Brytanii z żoną i trzema synami.

źródło opisu: http://muchacomics.com/

źródło okładki: http://muchacomics.com/

AliEns00 | 2017-04-11
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Seria nie obniża lotów, Brubaker wraz z Phillipsem tym razem zabierają nas w przeszłość, gdzie prezentują cztery różne historie związane z Josephine. Komiks wciąga, nakreśla nam nieco postać tajemniczej, głównej bohaterki. Jednak przez cały czas miałem wrażenie, że wydanie tego albumu jest niepotrzebne. Historie te powinny zostać dodane, jako dodatkowe zeszyty, po jednej do każdego albumu, co miałoby więcej sensu.

giera | 2015-11-04

Siłą serialu „Fatale”, pisanego przez znanego i cenionego scenarzystę Eda Brubakera, są różnej maści niedopowiedzenia dotyczące głównej bohaterki i posiadanych przez nią mocy. Niedopowiedzenia, które rozbudzają ciekawość i chęć sięgnięcia po każdy kolejny tom. „Na zachód od piekła” oznaczony jest na grzbiecie numerem trzy, a to znaczy, że przed nami już tylko dwa albumy, nim poznamy odpowiedzi na wszystkie dręczące pytania.

Omawiana część liczy sobie niewiele ponad 100 stron i zawiera aż cztery nowele. Każda z nich jest świetnie skonstruowaną opowieścią grozy. Scenarzyście nie można odmówić umiejętności budowania niesamowitego, przerażającego klimatu. Rzecz trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej planszy.

W pierwszym i ostatnim opowiadaniu mamy okazję zapoznać się fragmentami biografii Josephine - tytułowej kobiety fatalnej, która ma „zły” wpływ na każdego spotkanego mężczyznę. Otwierająca historia rozgrywa się w latach 30. ubiegłego wieku. Dowiadujemy się z niej, w jaki...

Czas na komiks | 2015-12-05
Na półkach: Przeczytane, Paweł

Nie wiem dlaczego aż tak długo kazałem czekać temu tomowi na moją uwagę, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że poprzednie dwa niemalże wgniotły mnie w fotel. W trzeci tom Fatale – „Na zachód od piekła” zaopatrzyłem się na tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier, a tak długie zwlekanie z przeczytaniem tego albumu zaliczam do swoich komiksowych grzechów.

Cała recenzja na naszym blogu:

Oceniał Paweł

czechu | 2015-11-29

Każda część jest równie dobra, warto mieć ten komiks w swojej biblioteczce

Rand | 2019-04-10
mario44 | 2019-01-08