Modlitwa uwolnienia cz. 1

Okładka książki Modlitwa uwolnienia cz. 1 Neal Lozano
Okładka książki Modlitwa uwolnienia cz. 1
Neal Lozano Wydawnictwo: Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym religia
religia
brak tytułu oryginału, zbiór tekstów
Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym
2015-01-01
2009-01-01
Katarzyna Głowacka, Małgorzata Wójcik
religia uwolnienie szatan

Okładka książki Serce Ojca Matthew Lozano, Neal Lozano
Serce Ojca Matthew Lozano, Nea...
Okładka książki Modlitwa uwolnienia cz. 4 Matthew Lozano, Neal Lozano
Modlitwa uwoln... Matthew Lozano, Nea...

Okładka książki Seks jest boski, czyli erotyka katolika Ksawery Knotz, Krystyna Strączek
Seks jest bosk... Ksawery Knotz, Krys...
Okładka książki Jezus żyje. Część 1 Jose H. Prado Flores, Emilien Tardif MSC
Jezus żyje. Cz... Jose H. Prado Flore...
Okładka książki Rozwój. Jak współpracować z łaską? Marcin Gajda, Monika Gajda
Rozwój. Jak ws... Marcin Gajda, Monik...

'Modlitwa uwolnienia' to jedna z tych książek, których nie sposób jakkolwiek ocenić obiektywnie, albowiem wpływ zawartych w niej treści, na każdego czytelnika będzie oddziaływać zupełnie inaczej.

Jak wskazuje tytuł, treść powyższej lektury traktuje o uwolnieniu.
Autor nie tyle skupia się na objawach zniewolenia, lecz wchodzi głębiej i dalej - do jego źródła. Tym samym, czytelnik zostaje zachęcony do refleksji nad własnym życiem: tym co trudne, wzbudzające lęk; tym co sprawia, że człowiek nie jest w stanie pójść dalej.
Mnogość opisanych historii ukazuje, że wiele osób przeżywa kryzysy i że zawsze jest nadzieja, by zmienić swoje życie. A tą nadzieją jest Chrystus.

Czytelnik może mieć wrażenie, iż treść książki skupia się na pracy nad sobą, to jednak pierwsze miejsce zajmuje Jezus. I autor nieustannie to podkreśla - to, że tylko On może przynieść nam wolność. Nie ja sam, nie drugi człowiek, lecz Chrystus.

Język książki jest bardzo przyjemny i łatwo przyswajalny - brak teologicznych wywodów sprawia, iż nie sposób się zniechęcić.

Mogłoby się wydawać, że ta książka jest przeznaczona tylko dla zaangażowanych wierzących. Nic bardziej mylnego!
Uważam, iż ta lektura może być wartościowa dla każdego - każdy może odkryć coś dobrego dla siebie i swojego życia.

Powyższe dzieło nie będzie klasykiem literatury i nie będzie wpływać na umysły czytelników całego świata. Jednak pojawiło się w moim życiu w momencie, w którym bardzo potrzebowałam jakiejkolwiek zmiany - stąd tak wysoka ocena. Na pewno jeszcze nie raz zajrzę do tej książki.

Jak wskazuje tytuł, treść powyższej lektury traktuje o uwolnieniu.

Mocną stroną tej książki jest to że przypomina o rzeczach które się wie w teorii ale ciężko je zastosować w praktyce.

Książka dla każdego, kto chce żyć w wolności jaką daje Jezus Chrystus i jest gotów brać odpowiedzialność za swoje życie.

Wartościowa książka. Pomaga wrócić do rzeczy trudnych, nieprzepracowanych, ale w dobrym tego stwierdzenia znaczeniu.
Bo żeby rana się porządnie zagoiła trzeba ją najpierw zauważyć.

Bo żeby rana się porządnie zagoiła trzeba ją najpierw zauważyć.

Polecam każdemu, kto czuje, że spoczywa na nim jakaś klątwa. Książka pokazuje jak wyjść spod przekleństwa złego i przejść pod błogosławieństwo Boże. Jest to dość długa droga i długi proces, ale "Modlitwa uwolnienia" przygotowuje na każdy etap uzdrowienia.

Niesamowita książka, o tym jak diabeł mąci w naszym życiu.

Niesamowita książka, o tym jak diabeł mąci w naszym życiu.

Spodziewałam się po tej książce czegoś innego i oczekiwałam w sumie czegoś więcej, jednak absolutnie nie żałuję, że wpadła w moje ręce. Książka ukazuje jak perfidnie działają złe duchy, jak potrafią wykorzystać każde nasze cierpienie, rany serca, brak przebaczenia, uczucie żalu do drugiej osoby – sprawy, o których może dawno już zapomnieliśmy (albo tak nam się wydaje) - aby nas zniewolić, narzucić błędny schemat myślowy, pozbawiać szczęścia. A przez nasze grzechy jeszcze bardziej oddajemy się pod władzę szatana. Neal Lozano na kolejnych stronach książki pokazuje nam najczęstsze przyczyny zniewoleń oraz prowadzi przez „pięć kluczy”, które otwierają drzwi do wolności i życia w pełni Bożego błogosławieństwa, a zamykają te, przez które wpuściliśmy do naszego życia zło. Każdy rozdział zakończony jest modlitwą oraz fragmentami Pisma Świętego, a cała książka obfituje w historie różnych ludzi. Zachęca do głębokiego wejrzenia w swoją duszę i zastanowienia się nad swoim życiem.

To jest ksiazka, ktora uswiadomila mi jak jeszcze duzo pracy mnie czeka w wielu obszarach mojego zycia duchowego. Jak duzo jest klamstwa. Nie tego oczywistego i rzucajacego sie w oczy..nie!
Jak duzo leku czai sie w zakamarkach mojego serca i tylko czeka by sie wygodnie rozgoscic w "salonie".
To nie jest wygodna ksiazka. Bo burzy moje poczucie samozadowolenia jako chrzescijanki. Bo zmusza do staniecia ze soba w prawdzie. Czesto wstydliwej.
Polecam kazdemu, kto uwaza sie za "dobrego chrzescijanina".

To nie jest wygodna ksiazka. Bo burzy moje poczucie samozadowolenia jako...

Przeczytałam w 2014. Pozwala zrozumieć samego siebie.

Przeczytałam w 2014. Pozwala zrozumieć samego siebie.

Książka napisana przez chrześcijanina, który ma pasję i zna swoją drogę życiową. W rękach osób, które szukają sensacji może być jednak groźną bronią.

• Religia
  • Dla ducha