Przerażające oddziaływania na odległość cz II Głowa do wynajęcia

Wydawnictwo: Coach&Couch Autobus i Kanapa
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
coachcouch

Druga część jest mroczniejsza od pierwszej i jednocześnie bardziej refleksyjna. Postaci uwikłane są w coraz bardziej niebezpieczne intrygi, po omacku szukają wyjścia z labiryntu spisków. Poznasz korupcję na szczytach władzy i magię karaibskich bóstw. Niektórzy bohaterowie życia publicznego mogą się wydać dziwnie znajomi. Lubisz wątki kryminalne? Lubisz groteskę i satyrę? Lubisz realizm...

Lubisz wątki kryminalne? Lubisz groteskę i satyrę? Lubisz realizm magiczny? Lubisz powieść historyczną?
Wszystko to i jeszcze więcej, jak w znakomitej potrawie, znajdziesz w Głowie do wynajęcia. Lekkie smaki dialogów mieszają się z wytrawnymi odcieniami akcji a to wszystko zrównoważone nutą refleksji.

źródło opisu: www.autobusikanapa.pl

źródło okładki: www.autobusikanapa.pl

Annie_28 | 2015-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2015

Maciej Bennewicz nie przestaje mnie zaskakiwać. O ile pierwsza część z cyklu "Przerażające oddziaływania na odległość" urzekły mnie swoją klimatycznością i prostotą przekazu, o tyle "Głowa do wynajęcia" zdaje się być odmienna i zachwycać zupełnie innymi cechami. Tutaj losy głównych bohaterów stają się jeszcze bardziej skomplikowane i zgodnie z opisem okładkowym ta część jest "mroczniejsza od pierwszej i jednocześnie bardziej refleksyjna".

Wydaje się, że autorowi nie straszny żaden gatunek literacki. Fantastyka? Kryminał? Political fiction? Stworzenie gatunkowej mozaiki jest nie lada wyczynem i wielu poległo już na tym polu. Bennewicz jednak posiada tę lekkość pióra i doskonałe wyczucie, które sprawia, że zabawa formą staje się jednocześnie świetną okazją do zaprezentowania światu swoich literackich możliwości.

Bardzo spodobało mi się wykorzystanie w powieści postaci tak rzadko używanych w literaturze. Mowa oczywiście o chupacabrach. Ich pojawienie się wiele do tekstu wnosi,...