Gra w kości

Okładka książki Gra w kości Maciej Bennewicz
Okładka książki Gra w kości
Maciej Bennewicz Wydawnictwo: Coach&Couch Autobus i Kanapa Cykl: Przerażające oddziaływania na odległość (tom 1) fantasy, science fiction
371 str. 6 godz. 11 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Przerażające oddziaływania na odległość (tom 1)
Wydawnictwo:
Coach&Couch Autobus i Kanapa
Data wydania:
2014-11-24
Data 1. wyd. pol.:
2014-11-24
Liczba stron:
371
Czas czytania
6 godz. 11 min.
Język:
polski
ISBN:
9788393752430
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Wolna i szczęśliwa .Jak wyzwolić się z toksycznego związku Jera Anna, Maciej Bennewicz
Ocena 7,3
Wolna i szczęś... Jera Anna, Maciej B...
Okładka książki Silny bez krzywdy. Jak zbudować osobistą siłę bez krzywdzenia siebie i innych Jera Anna, Maciej Bennewicz
Ocena 5,8
Silny bez krzy... Jera Anna, Maciej B...
Okładka książki Szczęśliwa bez winy. Jak uwolnić się od poczucia winy i odnaleźć drogę do szczęścia Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Ocena 7,3
Szczęśliwa bez... Maciej Bennewicz, A...
Okładka książki 81 Tajemnic Maciej Bennewicz, Adam Sornek
Ocena 0,0
81 Tajemnic Maciej Bennewicz, A...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6131
3433

Na półkach:

Ciąg dziwnych zdarzeń, niezwykłe zachowania, magia, trupy, gadające koty i wiele innych atrakcji - to wszystko znajdziemy w książce Macieja Bennewicza. Autor wprowadza nas w świat wydarzeń niezwykłych. Prości młodzi pracownicy korporacji ulegają wahaniom nastrojów, pogorszeniu kondycji. Okazuje się, że źródło tych problemów tkwi głębiej i tylko babcia-czarownica i dziady proszalne mogą pomóc. Dzięki ciągowi niezwykłych wydarzeń Łasabi odkrywa zawiłą historię rodziny, dowiaduje się o tajnych szkoleniach dzieci po wojnie przez władze państwowe i próby umieszczenia ich na ważnych stanowiskach, aby jedna osoba mogła łatwo kierować cała strukturą. Akcja jest zawiła i wymaga skupienia czytelnika, ale za to pozwala na dobrą zabawę i wyszukiwanie motywów zaczerpniętych z innych książek. Najbardziej oczywiste zapożyczenia pochodzą z "Mistrza i Małgorzaty" Michała Bułhakowa, ale nie zabraknie też wplątywania teorii naukowych w dziwne losy bohaterów.
Książka zbudowana jest z niedługich rozdziałów. W każdym pojawiają się nowi bohaterowie w dziwny sposób powiązani z losami znanych już postaci. To sprawia, że akcja pędzi, co wymaga od czytelnika skupienia i zapamiętywania wcześniejszych wydarzeń, ale z drugiej strony niedługie rozdziały pozwalają na czytanie książki na poczekalni czy w podróży. Niedługie rozdziały pozwalają nam przejść w niedługim czasie przez kolejny wątek.
W książce znajdziemy trafną analizę ludzkich działań. Autor brutalnie pokaże w jaki sposób żyją młodzi, na jaką przyszłość mogą liczyć, jak działa społeczeństwo, jak wiele nienawiści przelewa się przez Internet. Realistyczna i magiczna rzeczywistość wzajemnie się uzupełniają.
Książkę szczególnie polecam miłośnikom twórczości Bułhakowa i Gombrowicza.

Ciąg dziwnych zdarzeń, niezwykłe zachowania, magia, trupy, gadające koty i wiele innych atrakcji - to wszystko znajdziemy w książce Macieja Bennewicza. Autor wprowadza nas w świat wydarzeń niezwykłych. Prości młodzi pracownicy korporacji ulegają wahaniom nastrojów, pogorszeniu kondycji. Okazuje się, że źródło tych problemów tkwi głębiej i tylko babcia-czarownica i dziady...

więcej Pokaż mimo to

avatar
629
343

Na półkach:

Na początku zaintrygował mnie opis. Tak lubię kryminały, tak kocham fantastykę i nie mam nic przeciwko political fiction. Bahaizm i voodoo? Humor i wartka akcja? Nie mogłam przejść obok tej książki obojętnie. Później były dokładne oględziny okładki, co w połączeniu z opisem sprawiło, że koniecznie musiałam przeczytać tę powieść. "Gra w kości" to pierwsza część cyklu Macieja Bennewicza, twórcy poradników z dziedziny psychologii i rozwoju osobistego.

Książka podzielona jest na mikroskopijne rozdziały - mają około pięciu stron. W każdym z nich poznajemy różnych bohaterów, których losy, w niespodziewany sposób, zostają splecione ze sobą. Zazwyczaj denerwują mnie tak krótkie rozdziały, bo nie pozwalają się one czytelnikowi "wczuć" w akcję. Gdy jest ona w nich źle poprowadzona i jesteśmy zmuszeni skakać z miejsca na miejsce, będąc pozbawionymi przyjemności z powolnego zapoznawania się z wydarzeniami i delektowania się nimi, to stajemy się zdezorientowani i znudzeni. Bennewiczowi zabieg ten jednak nie tyle się udał, co wręcz okazał się jedną z mocniejszych stron książki. Każdy rozdział jest niczym osobny epizod z życia naszych bohaterów. Poznajemy dokładnie tyle ile powinniśmy, nasza ciekawość jest zaspokojona, a my możemy się zastanowić nad głębszym sensem. W dodatku "Grę w kości" doskonale czyta się w podróży - kiedy nie zawsze można się skupić na czytanej historii. Taka konstrukcja poszczególnych rozdziałów sprawia, że przy nawet najbardziej ekstremalnych warunkach jesteśmy w stanie skupić naszą uwagę i zapamiętać to, co Bennewicz chce nam przekazać.

Drugą zaletą książki jest świetna kreacja świata przedstawionego. Autor swą powieść dedykuje Michałowi Bułhakowowi. W "Grze w kości" widać dużą inspirację jego dziełami, m.in. "Mistrzem i Małgorzatą". Zachwycające jest to, jak bardzo Bennewiczowi udało się uchwycić swego rodzaju nastrojowość i specyficzną atmosferę "Mistrza...". Miejscami miałam wrażenie, że czytam słowa spisane przez Bułhakowa. Nie chodzi mi tutaj o styl, ale właśnie o tę specyficzną umiejętność schwytania czytelnika w sidła magicznej, niezwykłej atmosfery, wzbudzenia w nim uczuć i emocji, których nie udaje się wzbudzić innym autorom. W dodatku pojawienie się kota Felka, tak bardzo przypominającego kota Behemota, sprawiło, że myślami powróciłam do lektury "Mistrza i Małgorzaty" na nowo przeżywając te same wrażenia, co kilka lat temu.

O czym w ogóle jest ta książka? W wielkim skrócie o czarownicach. I zemście. I ponownych narodzinach. Wszystko to razem tworzy ciekawą i atrakcyjną propozycję. Niestety nie zawsze udaje się autorowi zachować ten element zaskoczenia, czy wręcz oryginalności. Gdy minęłam połowę książki, miałam wrażenie nie poszczególne schematy zbyt często się powtarzają, wiele razy musiałam cofać się o kilka stron, gdyż wyłączałam się i zaczynałam myśleć o tematach niezwiązanych z powieścią. O ile na początku byłam niezwykle zainteresowana tą historią, o tyle pod koniec miałam żal do autora, że nie potrafił tej ciekawości w jakiś sposób podtrzymać, czymś zaskoczyć, przyciągnąć uwagę.

Niemniej jednak ten drobny minus zupełnie nie przeszkadzał mi w zachwycaniu się ilością tematów do refleksji. Bennewicz zauważa wiele elementów, które mogą pomóc czytelnikowi w zupełnie innym podejściu do świata i postrzegania samego siebie. Autor nie owija w bawełnę i trafnie opisuje swoje spostrzeżenia względem naszego społeczeństwa dając nam tym samym powód to głębokiego zastanowienia się nad tym, czy faktycznie opisywana przez Bennewicza rzeczywistość jest zarazem rzeczywistością, którą postrzegamy. A jeśli tak, to czy ja jestem taki sam jak reszta? "Gra w kości" to książka, która długo nie zniknie z waszej pamięci, a każde bliższe zapoznanie się z nią, dostarcza nowych i nowych spostrzeżeń.

Podsumowując powieść Macieja Bennewicza do humorystyczna lekcja o nas samych. Magiczna otoczka, zadziwiające sploty wydarzeń i atmosfera rodem z "Mistrza i Małgorzaty" - to jedne z wielu zalet tej książki. Polecam!

[i]Więcej moich recenzji na:
http://life-is-short-make-it-happy.blogspot.com/[/i]

Na początku zaintrygował mnie opis. Tak lubię kryminały, tak kocham fantastykę i nie mam nic przeciwko political fiction. Bahaizm i voodoo? Humor i wartka akcja? Nie mogłam przejść obok tej książki obojętnie. Później były dokładne oględziny okładki, co w połączeniu z opisem sprawiło, że koniecznie musiałam przeczytać tę powieść. "Gra w kości" to pierwsza część cyklu Macieja...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    18
  • Przeczytane
    4
  • Posiadam
    1
  • NASZ KSIĘGOZBIÓR DOMOWY
    1
  • Papier
    1
  • Ex libris
    1
  • 2016
    1
  • Teraz czytam
    1

Cytaty

Więcej
Maciej Bennewicz Gra w kości Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także