Święta bez pszenicy

Okładka książki Święta bez pszenicy Wanda Gąsiorowska, Marta Szloser
Okładka książki Święta bez pszenicy
Wanda GąsiorowskaMarta Szloser Wydawnictwo: Bukowy Las Seria: Zdrowie kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Zdrowie
Bukowy Las
2015-11-04
2015-11-04
dieta zdrowie odżywianie gotowanie dieta bezglutenowa

Okładka książki Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin Violetta Domaradzka, Damian Parol, Robert Zakrzewski
Kuchnia dla bi... Violetta Domaradzka...
Okładka książki Polski przewodnik PALEO. Teoria, praktyka, przepisy Katarzyna Karus-Wysocka, Iwona Wierzbicka
Polski przewod... Katarzyna Karus-Wys...
Okładka książki Czy wiesz, co jesz? Poradnik konsumenta, czyli na co zwracać uwagę, robiąc codzienne zakupy Katarzyna Bosacka, Małgorzata Kozłowska- Wojciechowska
Czy wiesz, co ... Katarzyna Bosacka, ...

Ta kulinarna książka ma aż 440 stron.
Zawiera PRZEPISY, nieco przydługi (22 strony!!) WSTĘP, spis PRODUKTÓW,
alfabetyczny oraz tematyczny spis PRZEPISOW, oraz... WYKAZ E-DODATKÓW do żywności i podziękowania.

Fotografie są tak apetyczne, że po prostu TRZEBA je zrealizować!

Dzięki tej książce na twoim bezglutenowym stole nie zabraknie
żadnej świątecznej potrawy!
Kalendarz aż puchnie od rozmaitych wyjątkowych okazji. Niektóre mają w naszym kraju długą tradycję, inne dopiero znajdują zwolenników. Autorki skupiły się na dwóch świętach, które z różnych względów są dla Polaków najważniejsze, a jednocześnie mają najbogatszą kulturę kulinarną.
Uszka i pierogi, makowce, pierniki i serniki, baby, paschy, żurki i mazurki – wszystkie te smakołyki, i wiele innych obecnych na polskich świątecznych stołach, znajdziesz w niniejszej publikacji. Łącznie ponad 250 receptur na pyszne zupy, dania główne, przekąski, dodatki, chleby i bułki, ciasteczka, babeczki i desery, a także przydatne przepisy podstawowe,
np. na ciasta pierogowe i naleśnikowe, majonezy, aromatyczne ekstrakty i polewy.
Wszystko bez glutenu, cukru i szkodliwych E-dodatków, a często także bez nabiału lub w wersji wegańskiej. Z wykorzystaniem nowych zdrowych produktów, urozmaicających bezglutenową dietę, a także z ograniczeniem mało wartościowych, wysokowęglowodanowych oczyszczonych mąk oraz skrobi.
Niektóre z zamieszczonych w książce potraw przyrządza się zazwyczaj tylko raz w roku
(np. kutię, kompot wigilijny, paschę czy wielkanocnego baranka),ale większość doskonale wpasowuje się w menu całoroczne. Pieczywo, barszcze, pasztety, kluski, pierogi czy cała gama słodkości to propozycje uniwersalne. Z tych przepisów możesz z powodzeniem korzystać przez cały rok, nie tylko od święta.

Ta kulinarna książka ma aż 440 stron.
Zawiera PRZEPISY, nieco przydługi (22 strony!!) WSTĘP, spis PRODUKTÓW,

Fotografie są tak apetyczne, że po prostu TRZEBA je zrealizować!

Dzięki tej książce na twoim bezglutenowym stole nie zabraknie
żadnej świątecznej potrawy!
Kalendarz...

Niestety treść w książce nie wprowadziła do mojego życia niczego nowego. Wszystko to już wiedziałam. Nie mam takich problemów i współczuję ludziom, którzy nie mogą jeść pszenicy. Niektóre przepisy fajne, ale to wszystko :( Jak ktoś chce i jest zainteresowany tematem to jak najbardziej będzie to książka dla niego. Bardzo ładnie wydana. Bukowy Las się postarał !!!

Dla mnie ARCYDZIEŁO bo rozwiązuje niemal wszystkie moje problemy żywieniowo - alergiczne. Jest dla mnie skarbnicą wiedzy i źródłem informacji, które pozbawiły mnie stresów gdy dowiedziałam się jakie są przyczyny moich dolegliwości i nasilających się objawów choroby. Teraz zakaz jedzenia zbóż nie jest już dla mnie straszny i to dzięki autorkom tej książki.Pierwsza książka "Kuchnia polska bez pszenicy" jest super ale ta jeszcze lepsza. Polecam, polecam, polecam !

Część opisowa zajmuje 1/3 książki. Indeks jest alfabetyczny i tematyczny. Przepisy proste, smaczne i pomysłowe. Brakuje indeksu wg produktów. Wszystkie mają ładna grafikę. Każda ma czcionkę w innym kolorze.

• Poradniki, Popularnonaukowe
  • Odżywianie
  • Domowa biblioteka
  • Zdrowie/zdrowy styl życia
  • Zdrowie i kuchnia

Dodaj cytat z książki Święta bez pszenicy