Krótkowzroczna żyrafa

Seria: Poczytajmy Razem
Wydawnictwo: Zielona Sowa
The Short-Sighted Giraffe
ZwykłaMatka

Żyrafa ma bardzo słaby wzrok, ale nie chce nosić okularów. Czy przyjaciele potrafią ją namówić do tego mądrego kroku?

Pięknie ilustrowana, zabawna i wzruszająca historyjka wspaniale nadaje się do wspólnego czytania. Jest także idealna do rozmów z dziećmi o radzeniu sobie w różnych sytuacjach, z jakimi spotykają się one na co dzień.

źródło opisu: Zielona Sowa, 2015

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/krotkowzroczna-zyrafa-poczytajmy-razem.html

Czesia | 2019-10-08
Na półkach: Przeczytane, Rok 2019
Przeczytana: 01 października 2019

Serię Poczytajmy Razem Wydawnictwa Zielona Sowa polecam w ciemno. Te krótkie książeczki, gdzie bohaterami są znane dzieciom zwierzęta, pomagają oswoić się z problemami wieku dziecięcego. Pięknie wydane, proste i łatwe w przekazie wiadomości, ciekawe przygody a do tego góra śmiechu i humoru. Dzieciaki słuchając tej bajki będą uśmiechnięte, zaciekawione i skłonione do zadawania trudnych pytań.
Nasza główna bohaterka o smukłej sylwetce i długiej szyi ma pewien mały problem. Nie chce nosić różowych okularów, bo twierdzi, że głupio w nich wygląda. A na nosie je mieć powinna, ponieważ co chwilę natrafia na przeszkody, których ze względu na swoją krótkowzroczność nie zauważa. A to wpadnie do dziury, a to wleci w kłujące krzaki. Wpada na wystającą gałąź i zaplątuje się w węża. Sprytna żyrafa wymyśla szalony pomysł na założenie różnych rzeczy na siebie w celu zabezpieczenia ciała przed ewentualnym upadkiem. A więc nasza bohaterka zakłada kask, poduszkę, a nawet drabinę. Dzięki pomocy...

Petra | 2016-03-29
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowe, 2016
Przeczytana: 29 marca 2016

Fajny pomysł, ładnie wydane. Dobra bajka dla dzieci, które muszą nosić okulary.

Shirin | 2015-12-01
Przeczytana: 2015 rok

Sympatyczna, zabawna i kolorowa historia dla najmłodszych. Na końcu książki podane są przykładowe zagadnienia, które można poruszyć z dzieckiem przy okazji lektury książki.