Równowaga. Jak stać się bardziej opanowanym, spokojnym i szczęśliwym w 14 dni

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
meQuilibrium: 14 Days to Cooler, Calmer, and Happier
poradniki
Ursa

Poznaj skuteczny, sprawdzony w działaniu, program radzenia sobie ze stresem! Uwolnij się od zmęczenia, wypalenia, przygnębienia, nadwagi i problemów zdrowotnych, które powoduje długotrwały stres! Stres przyczynia się do powstania 95% wszystkich chorób. Ale w dzisiejszym świecie nie sposób go uniknąć. Dlatego trzeba nauczyć się właściwych reakcji na stres. Temu właśnie ma służyć ta...

Poznaj skuteczny, sprawdzony w działaniu, program radzenia sobie ze stresem!

Stres przyczynia się do powstania 95% wszystkich chorób. Ale w dzisiejszym świecie nie sposób go uniknąć. Dlatego trzeba nauczyć się właściwych reakcji na stres. Temu właśnie ma służyć ta książka. Prezentuje ona unikalny, opracowany przez najlepszych specjalistów w tej dziedzinie program, który pomoże ci osiągnąć upragniony spokój umysłu i zdrowie. Wystarczy byś zainwestował kilkanaście minut dziennie przez 14 dni, aby twoje życie stało się spokojniejsze, zdrowsze i szczęśliwsze.

Podczas tych 14 dni nauczysz się wszystkich niezbędnych, kluczowych w panowaniu nad stresem umiejętności. Autorzy książki spędzili wiele lat na opracowywaniu swojej metody i przeprowadzaniu licznych testów, aby zyskać pewność co do jej skuteczności. Ty musisz tylko poświęcić trochę czasu, aby zresetować swoje reakcje na stres – to wszystko, reszta przyjdzie sama. Przestanie mieć dla ciebie znaczenie fakt, że stresory się nie zmieniły, ponieważ to ty się zmienisz. Odkryjesz w sobie wiele nowych możliwości i będziesz robić nawet to, co wcześniej wydawało ci się niemożliwe, na przykład: zyskasz lepszą koncentrację w pracy, będziesz efektywniej rozwiązywać problemy czy łatwiej się komunikować. Twoje zmęczenie i marazm zaczną się rozpraszać, a energię, którą wcześniej trwoniłeś na zamartwianie się, smutek i frustrację, będziesz w stanie wykorzystać na czerpanie radości z życia, zamiast przyglądać się, jak ucieka ci ono między palcami.

Stres nas nie zabija, ale nasza odpowiedź na niego już tak. W tym pozornie prostym, ale niezwykle skutecznym programie pełne energii trio autorów pokazuje nam, jak radykalnie zmienić sposób, w jaki odpowiadamy na codzienną presję.
Andrew Weil, lek. med., autor książek „Jak się zdrowo zestarzeć” i „Spontaniczne szczęście”

Jan Bruce jest dyrektorem generalnym meQuilibrium, wcześniej była dyrektorem zarządzającym i wydawcą w magazynie Marthy Stewart WholeLiving.com/body+soul.

dr Andrew Shatté jest badaczem, założycielem i prezydentem Phoenix Life Academy, czołowym ekspertem w dziedzinie wzmacniania odporności na stres, profesorem w College of Medicine na University of Arizona.

dr Adam Perlman jest lekarzem, uznanym badaczem i wykładowcą. Pracuje jako profesor medycyny na Duke University.

źródło opisu: Wydawnictwo eSPe

źródło okładki: Wydawnictwo eSPe

Daria | 2019-01-09

Według mnie, książka bardzo przydatna dla opanowania nie tylko stresu, ale także stresopochodnych czynników umiejscowionych w życiu codziennym. Podstawowy poradni jak sprowadzić emocje na ziemię, likwidować stres, pokochać otoczenie. Ode mnie dostaje opinie 10/10, gdyż jest to książka skonkretyzowana, bez lania przysłowiowej "wody", tak jak to bywa czesto w podobnych tematycznie literaturach. Czyta się miło, szybko, prosty język umożliwia zrozumienie książki dla osób początkujących. Minusy ? Minusem mogę nazwać okładkę książki ( ale to z przyczyny zamiłowania do twardych opraw) :). Jak najbardziej polecam.