Pretty Baby

Mary Kubica Wydawnictwo: Mira kryminał, sensacja, thriller
Mira
2015-07-28
2015-07-28

No w końcu po kilku ,, pudłach ,, trafiła mi się książka naprawdę super. Polecam bez zbędnego ściemniania . Po prostu trzeba ją przeczytać .

Mój zachwyt nad książkami Mary Kubica malał z każdą książką... tu nie było tak źle jak myślałam, ale czas odpocząć od tej autorki. Myślę, że jeszcze wrócę do jej twórczości, bo to dobre książki, ale potrzebuję urozmaicenia, bo już wszystko było zbyt przewidywalne.

Autorka ma tendencje do rozwlekłych opisów, które niczemu nie służą, nie budują żadnego napięcia, tylko nudzą. Dobra historia tylko źle przedstawiona.

Dobra lektura. Może nie nazbyt ambitna, ale wciągająca i z sensowną fabułą - czytało się ciekawie i szybko. Prosta narracja w pierwszej osobie, prowadzona z perspektywy trójki bohaterów... uhh, jakie to sztampowe ;) Wielu współczesnych autorów thrillerów / kryminałów chyba nie potrafi inaczej ;) Ale trudno, jakoś przełknęłam. Zakończenie interesujące (choć pewnych rzeczy można było się domyślić znacznie wcześniej). W sumie nieźle się bawiłam przy tej książce, umysł odpoczął od codzienności.

Czy zawsze warto pomagać innym, szczególnie, obcym ludziom?

Heidi pracuje w miejscu w którym zawodowo pomaga emigrantom, ratuje bezdomne zwierzęta i dba o środowisko. Pełna empatii chce zbawiać świat. Pewnego deszczowego dnia w drodze z pracy, na dworcu Fullerton mija młodą dziewczynę z maleńkim dzieckiem na rękach. Wszystko wskazuje na to że kobieta jest bezdomna. Po pewnym czasie proponuje dziewczynie pomoc w załatwieniu miejsce w domu samotnej matki lub schronisku dla bezdomnych. Gdy ta stanowczo odmawia zabiera ją do własnego domu gdzie mieszka wraz z mężem i dwunastoletnią córką Zoe. Pomimo sprzeciwu rodziny, Willow wraz Ruby, wprowadza się do państwa Wood. Dziewczyna ma tajemnice o których nie opowiedziała swojej wybawicielce. Ale nie tylko ona. Sytuacja w pewnym momencie staje się traumatyczna, a prawda ukazuje swoje mroczne oblicze.

Początek powieści jest powolny a akcja nabiera tempa dopiero z upływem czasu. W momencie gdy dowiadujemy się znacznie więcej o głównych bohaterach i traumach jakie dotknęły je w przeszłości fabuła zaczyna się klarować i chęć poznania dalszych losów wzrasta.

Historie opowiedziane są z perspektywy trzech osób Heidi, Chrisa i Willow a narracja jest pierwszoosobowa. Taki zabieg sprawia że czytając mamy pełny obraz zarówno wydarzeń jak i uczuć. Z największym zainteresowaniem poznawałam losy Willow gdyż jest to najbardziej tajemnicza postać i nietrudno się domyślić że jej przeszłość była naznaczona ogromną traumą.

Sięgając po książkę lubię wiedzieć jaki reprezentuje gatunek literacki. W przypadku " Zajmę się tobą " mamy do czynienia z thrillerem psychologicznym z wątkiem kryminalnym. Owszem, odczuwa się ciężki, trochę mroczny, klimat ale z pewnością wolno rozwijająca się akcja ostudza w znacznym stopniu emocje czytelnika. Z czasem napięcie wzrasta i zachęca do szybkiego poznania zakończenia.

Autorka bardzo dobrze nakreśliła charaktery swoich bohaterów i przyczyny ich zachowań mających swoje korzenie w przeszłości. Lektura z jednej strony ukazuje ludzką znieczulicę z drugiej chęć niesienia pomocy bliźnim. Tylko czy zawsze motywy jakimi się kierują są szlachetne ? Czasami zachowania wynikające z nadmiernej empatii mogą przynieść więcej zła niż dobra i przysporzyć kłopotów.

Dla kogo jest ta książka? Zdecydowanie dla niewymagającego czytelnika. Nie ma w niej niebanalnej, odkrywczej fabuły. Tempo raczej spokojne a emocje nie powodują palpitacji serca. Jest to dobrze napisana historia trochę ku przestrodze, ale nie tylko.

Czy zawsze warto pomagać innym, szczególnie, obcym ludziom?

Wciągająca historia pełna napięcia i emocji, ale też smutku wywołanego nieszczęśliwymi losami młodej dziewczyny po tragicznej smierci rodziców.. Do tego świetnie napisana! Z niecierpliwością oczekujemy na zakończenie nie mogąc oderwać się od książki. Polecam!

To książka, którą połknęłam w jeden wieczór.
Nastolatka z niemowlęciem błąka się po mieście. Heidi nie potrafi przejść obok niej obojętnie. Musi jej pomóc. Zrobi wszystko, żeby uratować tę dziewczynę. Nie patrzy na sprzeciwy córki ani męża.
Aż w końcu wszystko wymyka się spod kontroli.

Bardzo dobra lektura.

To książka, którą połknęłam w jeden wieczór.
Aż w końcu wszystko wymyka się spod kontroli.

Bardzo dobra lektura.

Bez wielkiego wow (będąc w okolicach setnej strony zaczynamy z łatwością kminić, w jakim kierunku zmierza cała akcja),ale przyjemna - o ile można użyć tego określenia w odniesieniu do historii z morderstwem, przemocą i paranoją w tle

Ostatnio znalazłam najnowszą powieść Mary Kubicy pt. "Zaginiona kobieta". Lubię jej książki z tego powodu iż są niebanalne. Czytelnik poznaje historie powoli i z kilku płaszczyzn jednocześnie. Mam już za sobą Grzeczną dziewczynę, dlatego przed lekturą Zaginionej kobiety postanowiłam przeczytać chronologicznie powieści.
I przyznam szczerze wczoraj po południu zaczęłam,
dziś w nocy skończyłam, taka akcja była.
Wrażliwa kobieta spotyka wycofaną nastolatkę z dzieckiem.
Obie historie chwytają za serce.
Ich spotkanie - przyniesie ukojenie dla jednej, a piekło dla drugiej. Dlaczego tak uważam? Zachęcam do lektury.

I przyznam szczerze wczoraj po południu zaczęłam,...

Książka jest wciągająca, choć nie jest to lekka lektura. Opowieść jest nieco mroczna, przytłaczająca, momentami smutna.
Główna bohaterka wzbudza sympatię, śledziłam jej lody z niepokojem.
Lekturę docenią osoby interesujące się psychologicznymi aspektami natury ludzkiej. Wydaje mi się, że autorka opisuje nerwice, stres pourazowy. Polecam, mimo wszystko to ciekawy thriller

Główna bohaterka wzbudza sympatię, śledziłam jej lody z niepokojem.

• Ebooki

Dodaj cytat z książki Pretty Baby