Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę

Okładka książki Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę Yvette Żółtowska-Darska
Okładka książki Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę
Yvette Żółtowska-Darska Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Nie tylko dla fana biografia, autobiografia, pamiętnik
Nie tylko dla fana
Egmont Polska
2015-10-19
2015-10-19
Ibra piłka nożna piłkarz sława klub sportowy

Okładka książki Bieg po życie Lopez Lomong, Mark Tabb
Bieg po życie Lopez Lomong, Mark ...
Okładka książki Pogromca Realu. Moja prawdziwa historia Robert Lewandowski, Wojciech Zawioła
Pogromca Realu... Robert Lewandowski,...
Okładka książki Messi. Uwierz w siebie Martin Casullo, Lionel Andrés Messi Cuccittini
Messi. Uwierz ... Martin Casullo, Lio...

Uwielbiam człowieka, więc trudno nie polecać książki o nim!!!

Uwielbiam człowieka, więc trudno nie polecać książki o nim!!!

fajne ale nie było za dużo tekstu

fajne ale nie było za dużo tekstu

mimo, że to książka dla dzieci daje naprawdę super wprowadzenie w życie i karierę świetnego piłkarza ;-) zabieram się za książkę "Ja IBRA"..

Niesamowita historia niełatwego życia jednego z najlepszych, jak dla mnie, współczesnych piłkarzy, opowiedziana tak, żeby każdy przyszły piłkarz lub po prostu zwykły dzieciak (a może i dorosły) mógł wyciągnąć dla siebie pożyteczne wnioski.

Niektórzy nazywają go buńczucznym, że zadziera do góry nos, że sława uderzyła mu do głowy, boiskowy gangster. Czy tak jest? Trudno powiedzieć, bo wszelkie plotki na tematy ludzi z pierwszych stron gazet, sławnych, bogatych znamy raczej tylko z mediów, które nierzadko stosują poprawne formy przekazu informacji. Historię o skradzionym rowerze, którym to przez lata jeździł na pierwsze treningi swojego rodzimego klubu piłkarskiego, znają chyba już wszyscy. Ale nie wszyscy znają prawdę, w jakich okolicznościach i z czego tak naprawdę to wynikło. Krytykować umiemy wszyscy, ale przypomnijmy sobie, skąd my pochodzimy i w jakich czasach się wychowywaliśmy.
Zapraszam na całą recenzję na:

Jest to druga książka o piłkarzu, która gości w naszym domu. Mnie osobiście takie książki cieszą tym bardziej, że kierowane są do dzieci. Młodzi fani na pewno będą bardzo zadowoleni z kolejnej propozycji no i na pewno ze zdobytej wiedzy będą mogli pochwalić się kolegom.
Historia Zlatana Ibrahimovica nie jest usłana różami ale autorka stara się przekazać te informacje w sposób przystępny dla dzieci. Ibra swoją historią przekazuje, że trudne dzieciństwo to nie zawsze wymówka na każde niepowodzenie. Mimo, że jego ojciec nadużywał alkoholu, matka czasem go biła pozwala wierzyć młodemu czytelnikowi, że dzięki pasji, talentowi a przede wszystkim determinacji można znaleźć własną drogę i naprawdę daleko zajść.

Książka podzielona jest na rozdziały w których śledzimy losy Ibry, jesteśmy z nim w chwilach triumfu ale i także w czasie gdy doznaje porażki. Książka ma ważny przekaz, że to my decydujemy o tym kim jesteśmy. A Zlatan jest człowiekiem, który pamięta, kim był, i który oddaje światu to co ma w sobie dobrego.

Idealna książka dla najmłodszych fanów Ibry.
Dla średnich też.
Wiec co ja tu robię?
Skoro klasyfikuję się już jako starszy fan(nie stary!)?
Powstrzymać się nie mogłam!
Uwielbiam człowieka!
Przecież nie wytatuuję sobie jego podobizny, mąż nie byłby zadowolony:)
Więc czytam co się ze Zlatanem wiąże.
Pani Żółtowska-Darska raczy kibiców wieloma ciekawostkami, faktami no i zdjęciami:)
Więc tak: obecnie zdecydowanie wolę "Ja Ibra", ale ja 15-20 lat temu byłabym zachwycona i wniebowzięta jednocześnie tą pozycją. Byłaby ona ukoronowaniem kolekcji plakatów, wycinków, koszulek z Ibrą, którą ma z pewnością każdy małoletni fan.
Uwierzcie bo też miałam:)

Idealna książka dla najmłodszych fanów Ibry.
Dla średnich też.
Wiec co ja tu robię?
Skoro klasyfikuję się już jako starszy fan(nie stary!)?
Powstrzymać się nie mogłam!
Uwielbiam człowieka!
Przecież nie wytatuuję sobie jego podobizny, mąż nie byłby zadowolony:)
Więc czytam co się ze Zlatanem wiąże.
Pani Żółtowska-Darska raczy kibiców wieloma ciekawostkami, faktami no i...

NAJLEPSZA książka na świecie WOW WOW

NAJLEPSZA książka na świecie WOW WOW

IBRA. Chłopak, który odnalazł własną drogę nie jest typową opowieścią o sporcie. To książka o tym, że najmniej istotny jest start, a cel, do którego dążymy - nie nasze korzenie decydują o tym, kim się staniemy, lecz właśnie my sami! Zlatan Ibrahimović wiedział o tym doskonale, mimo iż nie raz życie dawało mu wycisk!

Uwielbiam sposób prowadzenia biografii Yvette Żółtowskiej-Darskiej. Jej teksty zawsze są proste, do zrozumienia, a przy tym niejednokrotnie nacechowane pozytywnymi emocjami, dzięki czemu jej książki nie czyta się jak suche teksty historyczne, lecz jako jedną z lepszych historii - historii napisanej przez Życie.

Wydawnictwo Egmont jak zawsze stanęło na wysokości zadania, dzięki czemu IBRA to także przepięknie wydana książka! Nie zabraknie licznych - ale to naprawdę licznych - ilustracji oraz zdjęć związanych nie tylko z samym głównym bohaterem, ale także z najróżniejszymi miejscami! Wszystko to zostało tak pomysłowo połączone, że nie sposób się nudzić przy samym kartkowaniu książki.

Podobnie jak MESSIEGO. Małego chłopca, który stał się wielkim piłkarzem, tak i teraz polecam IBRĘ. Chłopaka, który odnalazł własną drogę! To naprawdę wyjątkowe biografie dla najmłodszych fanów piłki nożnej - i nie tylko! Osobiście nie uważam się za jakąś wielką fankę sportu, a mimo to najnowszą pozycję Yvetty Żółtowskiej-Darskiej przeczytałam z największą przyjemnością!

Uwielbiam sposób prowadzenia biografii Yvette...

Niski, chudy, słaby, pełen kompleksów chłopiec pochodzący z rodziny imigrantów szukających w Szwecji schronienia przed wojną i uciekających przed problemami w używki – tak wyglądało dzieciństwo jednego z bardziej znanych piłkarzy, który długo szukał swojej własnej drogi. Wędrówka między klubami piłkarskimi, próby porzucenia piłki nożnej na rzecz hokeja, przeprowadzka do ojca, kradzieże. Zlatan Ibrahimović był najlepszym materiałem na kryminalistę. Co sprawiło, że jego życie jednak potoczyło się inaczej? Dlaczego futbol odmienił jego życie? Jak wyglądały jego zmagania z przeciwnikami jego stylu gry w piłkę nożną? Przekonajcie się sami.
Yvette Żółtowska-Darska małym i dużym czytelnikom przybliża nie tylko biografię kolejnego piłkarza, ale zabiera nas w świat, w którym on się wychował. W bardzo przystępny sposób prezentuje regionalny koloryt, liczne sukcesy i upadki oraz zwroty w życiu gwiazdy futbolu.
Autorka dzieli się z czytelnikami historią o kolejnym piłkarzu. Wcześniej ukazały się biografie Messiego i Ronaldo, którzy również zaczynali w biedzie. Ibrę różni od nich to, że przez charakter, styl gry, brak goli oraz pochodzenie przez wiele lat nie mógł zabłysnąć. Szybko jednak zrozumiał, że bunt i szpanowanie blokują mu drogę na szczyt. Zdobywanie kolejnych stopni piłkarskiego awansu, praca nad charakterem i relacjami z ludźmi sprawiły, że dziś ma dobre relacje z rodziną, poznał utalentowanych trenerów, odniósł sukces, którym dzieli się przez wspieranie kampanii walczących z głodem w najbiedniejszych krajach świata.
W książce znajdziemy liczne zdjęcia opatrzone komentarzami całość napisana językiem mówionym czyta się bardzo przyjemnie.

• 2016
  • Sportowe